Aktualności

Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil

Medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata wystąpią w Pucku w prestiżowych regatach Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil. Zmagania potrwają od niedzieli 30 czerwca do soboty 6 lipca.

Puck ponownie wita gwiazdy światowego windsurfingu. Tegoroczne regaty będą niezwykłe, gdyż na starcie spodziewana jest nie tylko światowa czołówka klasy Formuła Windsurfing. Będą też wielokrotni Mistrzowie Świata, medaliści Igrzysk Olimpijskich oraz profesjonalni zawodnicy na co dzień ścigający się w zawodowej lidze PWA. To okazja do konfrontacji najlepszych polskich żeglarzy deskowych z kadry narodowej ze światową czołówką. Nasz kraj będą reprezentować m.in. medaliści mistrzostw świata w olimpijskiej klasie RS:X Piotr Myszka i Paweł Tarnowski, brązowy medalista olimpijski z Londynu Przemysław Miarczyński, utytułowani zawodnicy w klasie Formuła Windsurfing: Wojciech Brzozowski i Hubert Mokrzycki, a także nasz najlepszy zawodnik na co dzień ścigający się wśród zawodowców z PWA – Maciej Rutkowski.

Będzie to wielkie święto windsurfingu. Regaty odbędą się w terminie rozpoczynającym wakacje. W tym okresie Puck i miejscowości położone przy Zatoce Puckiej przeżywają oblężenie turystów. Kibice będą mogli oglądać regaty rozgrywane niedaleko molo i zobaczyć mistrzów świata na brzegu oraz w akcji na wodzie. So tego także skorzystać z licznych atrakcji, jakie przygotowało miasto Puck.

Od 30 czerwca do 6 lipca

W niedzielę 30 czerwca o godzinie 18 przewidziane jest uroczyste rozpoczęcie mistrzostw z huczną paradą, która przejdzie między rynkiem a portem, a tam rozpoczną się koncerty muzyczne. Punktem kulminacyjnym Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil ma być uroczyste rozdanie nagród z wręczeniem medali. Stanie się to 6 lipca. Potem nastąpi muzyczny finał sportowej imprezy.

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych do Pucka!

 

fot. Rafał Czepułkowski