Aktualności

Rehasport podczas Lech Conference i Lech Cup

Lech Conference odbędzie się w tym roku już po raz czwarty.

conf13_1

Lech Conference 2012 – w Arenie wykładom przysłuchiwało się ponad tysiąc osób szkolących dzieci.

W grudniu 2012 roku w spotkaniu wzięło udział ponad tysiąc trenerów z całej Polski. Piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem na świecie, ale sukcesy w niej są uzależnionego od prawidłowego kształtowania młodych graczy. To tu splatają się różne dziedziny naukowe, m.in. medycyna, fizjologia, biomechanika, dietetyka czy psychologia. W trakcie Lech Conference 2013 swoje wykłady dotyczące szybkości przedstawią trenerzy z Lecha Poznań, Dinama Zagrzeb, Feyenoordu Rotterdam, Manchesteru United. Z kolei mgr Wojciech Zep, dietetyk Rehasport Clinic współpracujący z pierwszym zespołem Lecha Poznań, będzie mówił o dietetycznych i suplementacyjnych metodach zwiększania szybkości zawodnika.

conf13_2

Lech Cup 2013 – fragment meczu Borussia Dortmund – FC Barcelona

W sobotę i niedzielę odbędzie się turniej Lech Cup – wezmą w nim udział czołowe drużyny U-12 z całej Europy. W tym gronie są uznane marki na Starym Kontynencie, m.in. Borussia Dortmund, Chelsea FC, Olympique Marsylia, Manchester United, Galatasaray Istanbul czy hiszpański Villarreal. botnie spotkania w hali Arena potrwają of godz. 9 do godz. 17.30, zaś niedzielne w fazue play-off – od godz. 8.30 do 16.

conf13_3

Badanie piłkarzy Lecha – Gergo Lovrencsics podczas testów na Delosie

W tym czasie po lewej stronie od wejścia A czynne będzie stanowisko Rehasport Clinic z kilkoma atrakcjami. Jedną z nich będzie możliwość zobaczenia sprzętu, na którym regularnie badania przechodzą piłkarze, np. pierwszej drużyny „Kolejorza”. Chętne osoby mogą spróbować przejść takie badanie. Będzie ono obejmowało elementy biomechanicznej oceny funkcjonalnej (Delos Riva Test oraz FMS), konsultacje fizjoterapeutyczne, a także ocenę tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała (badanie składu ciała).
Tajemnicze mogą się wydawać nazwy: Delos Riva Test oraz FMS. System Delos pozwala ocenić umiejętność utrzymania równowagi przez pacjenta, który stoi na jednej nodze na podłodze lub na ruchomej platformie. FMS to zestaw siedmiu testów, które dają szansę ocenić jakość wykonania wzorców ruchowych i wskazać słabsze ogniwa w ciele, bardziej narażone na kontuzje.
Osoba, która uzyska najlepszy wynik na Delosie, będzie mogła przeprowadzić pełną ocenę biomechaniczną w Klinice Rehasport.