Aktualności

Reprezentanci Polski w Rehasport Clinic

Sławomir Szmal i Karol Bielecki, reprezentanci Polski w piłce ręcznej, gościli w Rehasport Clinic. Obaj zostali poddani dokładnym badaniom medycznym, które pomogą w pozbyciu się drobnych, aczkolwiek uciążliwych urazów.

Zawodnicy mistrza Polski Vive Tauron Kielce przeszli badania rezonansem magnetycznym 3T, zostali poddani ocenie FMS i badaniu w systemie Biodex. – Mam pewną dolegliwość, która od roku mi przeszkadza, więc przyjechałem do Poznania. Jestem pod dobrą opieką i mam nadzieję, że wszystko szybko da się wyleczyć – mówi Szmal, który podobnie jak Bielecki jest reprezentantem Polski. Rehasport Clinic to zaś partner medyczny Związku Piłki Ręcznej w Polsce. – Śmialiśmy się z Karolem już po przyjeździe, że jeden rzucał na treningu, a drugi bronił i obaj się skontuzjowaliśmy – żartuje Szmal, który w 2009 roku został wybrany przez IHF (Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej) najlepszym szczypiornistą świata. Z kolei Bielecki słynie z potężnego rzutu – piłka leci wówczas nawet z prędkością ponad 110 km/h.

Szmal skończy wkrótce 36 lat (Bielecki jest o 3,5 roku młodszy), ale nie myśli o zakończeniu kariery. – Coraz więcej osób zadaje mi to pytanie, ale mam jeszcze dwuletni kontrakt w Kielcach i zamierzam go wypełnić. A od tego, jak się będę czuł, zależy dalsza kariera. O igrzyskach w Rio de Janeiro nie myślę, koncentruję się na mistrzostwach Europy, które na początku 2016 roku odbędą się w Polsce, bo chciałbym zagrać w tym turnieju. Szkoda, że podobnie jak siatkarze nie możemy wystąpić na Stadionie Narodowym, bo w styczniu będzie pewnie za zimno. To byłaby fantastyczna przygoda – mówi Sławomir Szmal.