RTG Poznań

RTG Poznań w klinice Rehasport to gwarancja sprawnego i w pełni profesjonalnego badania!

Co to jest RTG, często też nazywane rentgenem czy po prostu prześwietleniem? To potoczna nazwa techniki obrazowania wykorzystującej promieniowanie rentgenowskie (promieniowanie X). Mówiąc dokładniej – to radiografia układu szkieletowo-mięśniowego, nieinwazyjne badanie radiologiczne, które od wielu lat jest niezwykle często wykorzystywane w medycynie.

RTG Poznań to dla Państwa szansa na dokładne zdiagnozowanie stanu swojego układu kostnego. Dla zdecydowanej większości Pacjentów z urazami jest wystarczającym badaniem pozwalającym na postawienie odpowiedniej diagnozy oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie narządu, który jest prześwietlany. W diagnostyce stosowane jest w przypadku wielu schorzeń: od złamań, przez choroby serca i wad postawy, aż po problemy układu moczowego i pokarmowego.

Rehasport oferuje Państwu możliwość sprawnego i profesjonalnego procesu badania oraz uzyskania wysokiej klasy zdjęcia RTG Poznań. Nasza klinika korzysta z zaawansowanego technologicznie sprzętu. W Rehasport Poznań wykorzystywane są do tego najnowocześniejsze cyfrowe urządzenia RTG. Gwarantują one najwyższej jakość zdjęcia przy możliwie niskiej dawce promieniowania.

Mimo że badanie RTG Poznań jest nieinwazyjne i w większości przypadków nie wymaga specjalnego przygotowania, to np. kobiety w ciąży powinny poinformować o tym diagnostę przed rozpoczęciem badania.