Konsultacje

Dermatologia i wenerologia

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami skóry. Wenerologia diagnozuje i leczy choroby narządów płciowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą, że te dwie specjalizacje mają wiele wspólnego, a każdy dermatolog jest jednocześnie wenerologiem.

Do dermatologa wenerologa należy się udać, gdy zauważymy niepokojące zmiany na skórze, np. wypryski, krosty, świąd, łuszczenie, owrzodzenie, czy chociażby zaczerwienie, które utrzymuje się przez dłuższy czas i nie ustępuje po zastosowaniu podstawowych sposobów leczenia. Lekarz dermatolog wenerolog diagnozuje także nowotwory skóry. Należy zgłosić się do niego, jeśli zauważymy zmianę wyglądu znamion na skórze. Do objawów wskazujących na konieczność skonsultowania się z lekarzem wenerologiem zalicza się również nieprawidłową wydzielinę lub zapach z narządów płciowych.

Najpowszechniejsze choroby skóry i narządów płciowych wywoływane są przez bakterie (rzeżączka, kiła, chlamydioza), wirusy (HIV, HPV, WZW, HTVL, opryszczka narządów płciowych), grzyby (grzybica, drożdżyca) lub pasożyty (rzęsistkowica, świerzb i inne). Podstawowym sposobem leczenia dermatologicznego wymienionych chorób jest farmakologia.

Jeśli zależy Ci na precyzyjnej i rzetelnej diagnozie oraz skutecznym leczeniu, umów się na wizytę do dermatologa w jednej z przychodni Rehasport Clinic – w Poznaniu, Gdańsku

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę

Zobacz listę poniżej, bądź skorzystaj z wyszukiwarki.