Konsultacje

Internista

Lekarzem pierwszego kontaktu, do którego powinni regularnie zgłaszać się pacjenci dorośli, jest internista. Do obszaru zainteresowań tego specjalisty należą szeroko rozumiane choroby narządów wewnętrznych, a więc układu oddechowego, pokarmowego, krążenia, moczowego. Po pomoc do tego lekarza udajemy się także w przypadku przedłużającego się przeziębienia, grypy i towarzyszących im objawów. Zadaniem internisty jest wstępna diagnostyka pacjenta i w razie potrzeby skierowanie go do odpowiedniego specjalisty, np. kardiologa, endokrynologa, gastroenterologa.

Aby postawić prawidłową diagnozę lub nakierunkować na odpowiednią drogę leczenia, lekarz pierwszego kontaktu zleca pacjentom wykonanie właściwych badań. Do podstawowej diagnostyki chorób wewnętrznych należą morfologia, badania echokardiograficzne serca, USG jamy brzusznej, EKG i Holter EKG, wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej.

W naszych klinikach interniści mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny umożliwiający przeprowadzenie badań obrazowych i laboratoryjnych. Dzięki możliwości współpracy z lekarzami innych specjalizacji, opieka medyczna świadczona jest na najwyższym poziomie. Zarejestruj się na wizytę u internisty w Rehasport Clinic: w Poznaniu i Gdańsku!

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę

Zobacz listę poniżej, bądź skorzystaj z wyszukiwarki.