Konsultacje

Neurochirurgia

Neurochirurgia to dział medycyny zajmujący się schorzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego oraz ich leczeniem operacyjnym lub zabiegowym. Neurochirurg podejmuje się opieki nad pacjentami, u których doszło m.in. do urazów czaszkowo-mózgowych, krwawienia śródczaszkowego, powstały guzy mózgu, kręgosłupa i rdzenia kręgowego.

Neurochirurg posiada wiedzę m.in. z zakresu chirurgii naczyniowej i twarzoczaszki, chorób naczyniowych, neuroradiologii.

Wizyta u neurochirurga powinna być poprzedzona spotkaniem z neurologiem. Do tych specjalistów warto udać się, kiedy nagle zaczynają występować takie dolegliwości jak np.:

  • zawroty głowy,
  • zaburzenia narządu słuchu,
  • zaburzenia widzenia,
  • zaburzenia funkcji poznawczych, m.in. problemy z pamięcią,
  • drętwienie kończyn.

Wówczas w oparciu o wyniki badania neurologicznego oraz wyniki tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, stawiana jest diagnoza oraz wprowadzone zostają odpowiednie metody leczenia, do których należy również operacja neurochirurgiczna.

Jeśli chcą Państwo skorzystać z pomocy medycznej na najwyższym poziomie, zapraszamy do Rehasport Clinic. W naszych klinikach w Poznaniu i pracują specjaliści, którym warto zaufać. Ponadto dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym.

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę