Konsultacje

Rehabilitacja medyczna

Rehabilitacja medyczna to kompleksowa i długotrwała pomoc osobom borykającym się ze schorzeniami fizycznymi lub psychicznymi. Tego typu proces leczenia ma na celu zminimalizowanie uciążliwych skutków choroby oraz podniesienie jakości życia. Rehabilitacja ortopedyczna to jedna z metod wykorzystywanych w tym zakresie. Jest ona wdrażana m.in. po zabiegach operacyjnych, przebytych kontuzjach związanych z uprawieniem sportu, urazach, np. złamaniach, skręceniach, zwichnięciach kości, przeciążeniach kręgosłupa, zapaleniach ścięgien.

Terapia manualna – skuteczna forma rehabilitacji

Terapia manualna jest powszechnie stosowaną metodą rehabilitacyjną, która polega na uciskaniu odpowiednich punktów na ciele w celu osiągnięcia równowagi mięśniowej. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w rehabilitacji stawów i kręgosłupa.

Rehabilitacja ortopedyczna zawiera w sobie takie działania, jak chociażby ocena stanu zdrowia pacjenta, terapia zapobiegająca nasilaniu się lub występowaniu bólu, treningi prozdrowotne. Odpowiednio wcześnie wdrożona wpływa na procesy odbudowy tkanek, a tym samym minimalizuje odczuwany ból i dyskomfort. Rehabilitacja przyspiesza powrót do sprawności fizycznej oraz jest niezbędna przy korygowaniu wad postawy.

Potrzebujesz specjalistycznej opieki medycznej na najwyższym poziomie? Zapraszamy do Rehasport Clinic w Poznaniu, Gdańsku lub mieście Warszawa. W naszych klinikach czeka na Ciebie doświadczony personel medyczny, z którego pomocą znów osiągniesz sprawność fizyczną i poczujesz się lepiej.

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę

Zobacz listę poniżej, bądź skorzystaj z wyszukiwarki.