Rehabilitacja

Rehabilitacja uroginekologiczna

 

Rehabilitacja uroginekologicznaRehabilitacja uroginekologiczna z zastosowaniem EMG Biofeedback to oferta skierowana do kobiet przez Rehasport Clinic w Warszawie. 

Fizjoterapeuta uroginekologiczny zajmuje się diagnozowaniem i terapią osób z problemami w obrębie układu moczowo-płciowego, a także pomaga w profilaktyce związanej z tymi zagadnieniami. Problemy te dotyczą wielu kobiet, choć nie wszystkie panie zdają sobie sprawę z dysfunkcji mięśni przepony miednicy.

Konsultacja uroginekologiczna przeprowadzana przez wyspecjalizowaną fizjoterapeutkę obejmuje szczegółowy wywiad i badanie, na podstawie których ustalony zostaje stan Pacjentki, a następnie fizjoterapeuta dobierze indywidualny plan terapii. W zależności od wskazań, mogą zostać wykorzystane różne techniki terapii manualnej, techniki osteopatyczne, elektrostymulacje, EMG-Biofeedback, a także odpowiedni trening. Celem terapii jest zbalansowanie prawidłowego napięcia mięśni dna miednicy w korelacji do innych struktur.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże Państwu w przypadku następujących problemów:

  • nietrzymania moczu
  • parć naglących
  • obniżenia narządów miednicy mniejszej
  • bolesnych miesiączek
  • bolesnego współżycia
  • poporodowego uszkodzenia mięśni dna miednicy
  • przygotowanie do zabiegu operacyjnego w obrębie miednicy

Kontakt z fizjoterapeutą uroginekologicznym zalecany jest również kobietom w ciąży, które odczuwają dolegliwości kręgosłupa, mrowienie rąk lub mają rozstęp mięśnia prostego brzucha oraz Pacjentkom w okresie połogu. Specjalista oceni napięcie mięśni dna miednicy, a także przeprowadzi właściwą diagnostykę przed powrotem do aktywności.

Kontakt dotyczący konsultacji z fizjoterapeutą uroginekologicznym w Rehasport Clinic z Warszawie – tel. +48 / 616 281 181.

ortopeda warszawa umów wizytę

Zobacz listę poniżej, bądź skorzystaj z wyszukiwarki.