Konsultacje

Reumatologia

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób stawów, kości, tkanki łącznej o podłożu zapalnym i zwyrodnieniowym. Specjalistą w tym zakresie jest reumatolog.

Do wizyty w jego gabinecie powinny skłonić takie objawy jak: zaczerwienienia, obrzęki, wysypki, pojawiające się w obrębie stawów, nawracające i ograniczające poruszanie się bóle mięśniowe i stawowe, niezwiązane z wcześniej przebytymi urazami, a także gorączka, ospałość, osłabienie organizmu. Choroby reumatologiczne dotykają zarówno osoby w starszym wieku, jak i młodych ludzi.

Wśród powszechnie występujących schorzeń reumatologicznych można wymienić:

  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • dnę moczanową,
  • artrozę,
  • toczeń rumieniowaty układowy,
  • osteoporozę.

Diagnoza, jaką może postawić reumatolog oraz wczesne rozpoczęcie leczenia może zahamować lub spowolnić rozwój tych chorób. Jak najszybsze wykrycie schorzeń w dużym stopniu przekłada się na późniejszy komfort życia pacjenta.

Zapraszamy do Rehasport Clinic. Reumatolodzy przyjmują w naszych placówkach w Poznaniu, i Gdańsku. Oferujemy szeroki pakiet badań laboratoryjnych i obrazowych oraz opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę