Sport

Szkolenia dla sztabu trenerskiego oraz zawodników

Wyścig zbrojeń obserwowany w profesjonalnym sporcie doszedł do bariery możliwości wysiłkowych zawodnika, które są limitowane głównie przez czynniki fizjologiczne organizmu człowieka. Dlatego nawet najmniejszy detal może istotnie przyczyniać się do poprawy lub pogorszenia wyniku sportowego. Podstawą codziennego funkcjonowania jest ilość oraz jakość energii jaką dostarczamy do funkcjonowania organizmu. Profesjonalizacja sportu doprowadziła do wprowadzenia dodatkowych osób w sztabach medycznych w wyniku specjalizacji różnych profesji tj. trener przygotowania fizycznego, psycholog, dietetyk. Ogrom wiedzy jaką wnoszą dodatkowe osoby w sztabie jest tak olbrzymi, że trudno by było jednej osobie ogarnąć wszystkie zagadnienia, tym bardziej, że świadomość sportowców jest zdecydowanie wyższa niż jakiś czas temu.
Jednak podstawowa wiedza z zakresu żywienia i wsparcia suplementacyjnego wśród wszystkich członków sztabu medycznego jest niezbędna. Przekonanie o stosowaniu najlepszych środków idzie w parze z większą pracą i zaufaniem.
Specjaliści pracujący w Klinice organizują wieloaspektowe szkolenia dotyczące schematów postępowania suplementacyjnego oraz żywieniowego dla różnych grup sportowców. Również prowadzą prelekcje dotyczące niebezpieczeństw związanych z podawaniem suplementów diety oraz konsekwencji błędnych wyborów żywieniowych.