DANIEL PROŚNIEWSKI
DANIEL PROŚNIEWSKI
Chirurg naczyniowy
Konin, Szpitalna 43

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Od 2006 związany z O/Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej WSZ w Koninie, gdzie w 2012 roku uzyskałem tytuł specjalisty z chirurgii ogólnej. Następnie podjąłem pracę w Klinice Chirurgii Naczyń UM w Poznaniu, gdzie w roku 2016 pod kierunkiem prof. Łukasza Dzieciuchowicza uzyskałem tytuł specjalisty chirurgii naczyniowej. Aktualnie zawodowo związany jestem z oddziałem chirurgii ogólnej i onkologicznej WSZ w Koninie.

Specjalizacje: chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa.

Zainteresowania zawodowe:

  • leczenie zachowawcze i operacyjne chorych z miażdżyca tętnic kończyn dolnych,
  • leczenie chorych z tętniakami tętnic,
  • leczenie zachowawcze i operacyjne chorych z miażdżyca tętnic szyjnych,
  • leczenie chorych z zespołem stopy cukrzycowej,
  • diagnostyka (USG doppler ) i leczenie chorób żył: skleroterpia, operacje klasyczne i małoinwazyjne,
  • leczenie trudno gojących się ran oraz owrzodzeń kończyn dolnych,
  • operacje z zakresu chirurgii ogólnej (cholecystektomia, operacje przepuklin).
Czytaj więcej
Chirurg, Chirurg naczyniowy
Poznań, Górecka 30

Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, specjalizuje się w chirurgii naczyniowej i ogólnej. Doktorat obronił w 1997 roku, cztery lata później uzyskał habilitację, profesorem jest od 2015 roku. Ukończył kurs flebologii w Szpitalu Notre Dame do Bon Secours w Paryżu, kurs atestacyjny z chirurgii ogólnej, kurs patofizjologii nurkowania, Vascular Surgery na uniwersytecie w Chicago oraz kurs chirurgii endowaskularnej na Uniwersytecie Federalnym w Rio de Janeiro.

Łukasz Dzieciuchowicz pracuje w Rehasport Clinic oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wcześniej pracował m.in. na Oddziale Chirurgii Naczyń i Angiologii Kliniki Uniwersytetu Nawarra w hiszpańskiej Pampelunie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, European Society for Vascular Surgery i Cirujanos Vasculares de Habla Hispana.

Czytaj więcej