Lekarze Gdańsk


Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Paweł Rybak przez 6 lat pracował jako asystent w Wojewódzkim Oddziale Urazowo-Ortopedycznym w Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika w Gdańsku. Od 2012 roku związany jest z gdańskim odziałem Rehasport jako lekarz.
Ortopeda z Gdańska dr Rybak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz The European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy ESSKA.
Paweł Rybak specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na staw kolanowy, skokowy i barkowy. Jego pasją jest sport, szczególnie kitesurfing i rower szosowy.

Termin


Absolwentka Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku - specjalizacja trening zdrowotny.
Specjalizacja: praca na tkankach miękkich, bóle głowy, kończyna dolna, geriatria.
Zainteresowania: siatkówka, taniec, jazda konna, psychologia człowieka, onkologia.

Termin


Absolwentka studiów na kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychosomatyka na Uniwersytecie SWPS. Absolwentka Policealnego Studium Medycyny Sportu w Warszawie na kierunku Technik Masażysta.
Specjalizacje: tkanki miękkie, kontuzje sportowe, masaż leczniczy, stabilizacja tułowia.
Zainteresowania: siatkówka, lekkoatletyka, fotografia, mindfulness, psychosomatyka.

Termin


Absolwent kierunku lekarskiego wydziału nauk medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Staż podyplomowy odbył w szpitalu im. M. Kopernika W Gdańsku. Pierwsze trzy lata szkolenia specjalizacyjnego odbył na oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szpitala im M. Kopernika w Gdańsku (Dawny oddział kolejowy). Po tym okresie został zatrudniony na oddziale chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku gdzie pracuje do tej pory.
Dr Tomasz Mulewski w pracy zajmuje się chirurgią urazową i rekonstrukcyjną. Na co dzień wykonuje szeroki wachlarz zabiegów urazowych w zakresie leczenia złamań kości kończyny górnej i dolnej, rekonstrukcji i naprawach uszkodzonych więzadeł, ścięgien oraz mięśni. Dodatkowo wykonuje alloplastyki stawu biodrowego. Wykonuje również małe zabiegi w obrębie kończyny górnej takie jak: leczenie operacyjne zespołu kanału nadgarstka, palców trzaskających czy uwolnienia nerwu łokciowego na poziomie rowka. Od pięciu lat pracuje na SOR, gdzie trafiają pacjenci z poważnymi urazami z wypadków, nie przyjmuje w zakresie kręgosłupa.
Dr Tomasz Mulewski przyjmuje dzieci - od 15 rż.
Prywatnie uwielbia gotować i jeść. Gra w squasha i kiedy tylko ma chwilę jeździ na motocyklu Enduro. Interesuje się żużlem i od kilku lat współpracuje z Gdańskim Klubem Żużlowym oraz jest lekarzem zawodów żużlowych, w trakcie których udziela pomocy medycznej.

Termin


Absolwentka kierunku psychologii klinicznej Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2010 roku Psycholog psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Praw Kobiet oraz gabinecie terapeutycznym. Doradca zawodowy w projektach unijnych. Od 2020 r psycholog diagnosta w klinice Rehasport.
Zainteresowania zawodowe:
- Diagnoza psychodynamiczna
- Psychoterapia indywidualna oraz par
- Wpływ czynników psychicznych na stan zdrowia organizmu
Specjalizacje:
- Psycholog kliniczny
- Psychoterapeuta
- Doradca zawodowy


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, na kierunku Fizjoterapia. Uczestnik programu Erasmus+, w ramach którego odbywał praktyki we Włoszech oraz w Szwecji.
Specjalizacje:
- Urazy sportowe
- Praca na tkankach miękkich
- Kończyna dolna
Zainteresowania:
- Sporty zespołowe
- Podróże
- Nauka języków obcych

Termin


Doktor nauk medycznych, założyciel, twórca i Prezes Zarządu Rehasport – jednej z najlepszych polskich klinik ortopedyczno-rehabilitacyjnych. Autor nowoczesnej metody oceny stanu funkcjonalnego człowieka, OFC – Ocena Funkcjonalna Chorych. Od 2004 roku jest również lekarzem kadry olimpijskiej Polskiego Związku Żeglarskiego i współautorem czterech medali olimpijskich.
Absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w 1997 roku uzyskał dyplom lekarza medycyny na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. W latach 2000-2005 w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im Wiktora Degi w Poznaniu odbył kurs specjalizacyjny z zakresu rehabilitacji medycznej. Równolegle odbył studia podyplomowe z zakresu zarzadzania jakością w służbie zdrowia. Ukończył studia podyplomowe w Międzynarodowym Instytucie McKenziego z zakresu mechanicznej diagnostyki i leczenia bólów kręgosłupa.
W roku 2006 obronił pracę doktorską na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych.
W latach 2004-2010 należał do Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Jest jednym z założycieli i członkiem zarządu Stowarzyszenia Medycyny Rozwojowej i Badań Funkcjonalnych Narządu Ruchu PRO MOTIO. Należy do Polskiego Towarzystwa Kręgosłupowego. Ma na swoim koncie szereg prac naukowych z rehabilitacji, ortopedii i medycyny sportowej. Od 2006 roku członek sztabu medycznego KKS Lech Poznań.
Medycynę od lat umiejętnie łączy z drugą pasją: żeglarstwem. Jako sternik żeglował na łódkach klasy Cadet i 470. Zdobywał Puchary Polski oraz medale mistrzostw Polski i świata w żeglarstwie i windsurfingu. Obecnie jest zawodnikiem klasy Formuła Windsurfing Foil. Członek misji medycznej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro jako lekarz Kadry Olimpijskiej Polskiego Związku Żeglarskiego. Członek Komisji Sportu Polskiego Związku Żeglarskiego. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu.


Absolwent AWFiS w Gdańsku. Trener przygotowania motorycznego Polskiego Związku Żeglarskiego od 2010. Trener przygotowania motorycznego Rehasport Clinic od 2012. Uczestnik trzech kampanii olimpijskich jako trener: Londyn (2012), Rio de Janeiro (2016), Tokio (2020).
Zawodnik w kolarstwie górskim, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Masters Cross Country i Maraton.
Zainteresowania zawodowe:
- trening wytrzymałościowy
- diagnostyka sportowa
- monitorowanie procesu treningowego
- regeneracja w sporcie
- trening medyczny
- żywienie w sporcie


Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (1992r) i od tego czasu jest samodzielnym pracownikiem naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Pracowni Endoskopowej Szpitala „Copernicus”, gdzie od ponad 25 lat wykonuje badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego w zakresie diagnostycznym i terapeutycznym. Piotr Landowski na wykonywanie tych badań uzyskał certyfikaty Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego. Odbył półroczny staż w zakresie endoskopii zabiegowej w Szpitalu Księżnej Fabioli w Brukseli, gdzie uzyskał prawo wykonywania praktyki lekarskiej w Belgii. Należy do grupy inicjującej i zakładającej w województwie pomorskim metodę i procedurę żywienia poza i dojelitowego. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2001 roku.
Piotr Landowski jest autorem lub współautorem prawie 200 publikacji naukowych i dydaktycznych.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz ECCO – European Crohn’s and Colitis Organisation. Od 2000 roku jest prezesem Stowarzyszenia „J-elita” zrzeszającej osoby chore na nieswoiste zapalenia jelit.
W 2017 roku otrzymał na Festiwalu Wrażliwy wyróżnienie „Człowiek wrażliwy” nadawane przez środowisko ludzi przewlekle chorych. W czasie swojej pracy uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych Zjazdach, Konferencjach i Sympozjach Naukowych.
Leczone choroby:
- refluks żołądkowo-przełykowy
- choroba Leśniowskiego-Crohna
- choroba uchyłkowa jelit
Specjalizacje:
- Gastroenterologia dziecięca
- Gastroenterologia
- Pediatria

Termin


Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Specjalizacja:
- fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie oraz z zaburzeniami statyki dna miednicy
- urazowość
- staw kolanowy
- trening wzmacniający
Zainteresowania:
- siatkówka
- snowboard
- aerobic sportowy

Termin


Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Krzysztof Drozd przez 8 lat pracował jako asystent w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala św. Wojciecha Adalberta w Gdańsku. Od 2012 r. pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Copernicus w Gdańsku (dawne Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika).
Krzysztof Drozd jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na kończynę górną oraz alloplastykę stawu biodrowego, kolanowego i ramiennego.
Ortopeda z Gdańska Krzysztof Drozd pasjonuje się sportem, szczególnie siatkówką, turystyką górską oraz wędkarstwem.
W Rehasport Gdańsk przyjmuje pacjentów od 4 roku życia.

Termin


Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Michał Osowski jest lekarzem w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala im M. Kopernika w Gdańsku. Od 2015 roku pracuje jako ortopeda gdańskiego oddziału Rehasport. Specjalizuje się w ortopedii, chirurgii urazowej oraz medycynie sportowej. Szczególne zainteresowania to leczenie schorzeń i urazów kończyny dolnej.
Michał Osowski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego. Był uczestnikiem i prelegentem wielu kursów i konferencji ortopedycznych w kraju i za granicą.

Termin


Absolwentka Gdańskiego Uniwerystetu Medycznego.
Specjalizacja: kręgosłup, praca na tkankach miękkich, urazowość.
Zainteresowania: behawiorystyka oraz rehabilitacja psów, medycyna, sport.

Termin


Absolwent Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku oraz BSW w Bydgoszczy.
Specjalizacje:
- tkanka powięziowa,
- ból kręgosłupa,
- stany przeciążeniowe,
- kończyna dolna
Zainteresowania:
- sporty drużynowe,
- bieganie

Termin


Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Trener przygotowania motorycznego - dyplom AWFiS Gdańsk, Trener lekkiej atletyki - dyplom AWFiS Gdańsk i Trener kulturystyki - dyplom AWFiS Gdańsk.
Sukcesy sportowe:
- Aktualna v-c Mistrzyni Świata w 5-boju lekkoatletycznym w Mistrzostwach Świata Master – Toruń 2019
- Aktualna Mistrzyni Europy w skoku wzwyż i brązowa medalistka w rzucie oszczepem
w Mistrzostwach Europy Masters – Arhus 2017 - Aktualna Mistrzyni Polski w rzucie oszczepem, Mistrzyni Polski w skoku w dal,
w skoku wzwyż w Mistrzostwach Polski Masters – 2018 - Halowa Mistrzyni Polski w: skoku w dal i skoku wzwyż w Mistrzostwach Polski Masters - Toruń 2017
- Uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach - 2004r
- Uczestniczka Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Helsinkach – 2005r
- Uczestniczka Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Wiedniu – 2002r
- Uczestniczka Pucharu Europy w siedmioboju 2002r, 2003r, 2004r drugie miejsce indywidualnie i drużynowo, 2005r, 2006r, 2007r, 2008r.
- Uczestniczka Uniwersjady w Daegu 2003r,
- Uczestniczka Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce - 4-krotna mistrzyni Polski
w siedmioboju na stadionie, 3-krotna halowa mistrzyni Polski w pięcioboju.
Współpraca z wieloma sportowcami: Paulina Guba (pchnięcie kulą), Patrycja Adamczyk (wieloboistka), Patryk Baran ( wieloboista), Mariusz Jurkiewicz ( piłka ręczna), Tomasz Gębala (piłka ręczna), Maciej Gębala (piłka ręczna), Piotr Myszka (żeglarstwo), Mateusz Mika (siatkówka).
- 1
- 2
- z 3
- następna strona