Lekarze Konin


Przed rozpoczęciem studiów medycznych przez rok pracował jako sanitariusz w Klinice Ortopedii w Poznaniu u Prof. Degi. Dyplom lekarza na wydziale lekarskim AM w Poznaniu uzyskał w 1968 roku. W 1969 roku podjął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie w Oddziale Ortopedii i Traumatologii. Staż specjalizacyjny odbył w Oddziale Ortopedii w Koninie w Klinice Ortopedii IOR w Poznaniu, Miejskim Szpitalu Ortopedycznym w Poznaniu, w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich i Klinikach Ortopedycznych CMKP, w Instytucie Ortopedii w Dawos. Specjalizację Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej uzyskał w 1977 roku. Od stycznia 1978 zastępca ordynatora WSZ W Koninie, a od 1995 do 2016 roku ordynator WSZ w Koninie. 2 lata był asystentem Kliniki Ortopedii Akademii Medycznej we Wrocławiu pod kierownictwem Prof. dr. hab. Gerwazego Świderskiego. Był kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Kadr Medycznych w Koninie.
Jako wieloletni przewodniczący WODKAM zorganizował wiele szkoleń specjalizacyjnych dla personelu pielęgniarskiego i medycznego, wiele konferencji naukowych, zjazdów lekarzy Ziemi Konińskiej i zjazdów ogólnopolskich. W ramach spotkań ortopedycznych zorganizował kilka konferencji wyjazdowych PTO w Koninie, Zjazdu Chirurgii Ręki, Ogólnopolskiego Zjazdu 50-lecia Ortopedii w Koninie, 28 Dni Ortopedycznych.
Jako prezes a następnie przewodniczący Fundacji SANUS pozyskał wiele nowoczesnego sprzętu dla WSZ w Koninie. Od 1995 roku wprowadził wiele nowoczesnych metod do leczenia operacyjnego w Oddziale Ortopedii i Traumatologii, zmodernizował oddział i wyposażył w nowoczesny sprzęt operacyjny. Był inicjatorem wykorzystania metody Termoablacji do leczenia przerzutów nowotworowych do kości, jako wspomaganie niszczenia nowotworów. Systematycznie uzupełniał swoją wiedzę, wyszkolił kilku specjalistów z Chirurgii Ortopedycznej.

Termin


Absolwentka Poznańskiej Akademii Medycznej. Pierwszy stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii uzyskała w roku 1998, rok później obroniła pracę doktorską, a w 2003 roku uzyskała drugi stopień specjalizacji.
Joanna Bogaczyńska-Staniewicz jest lekarzem z ponad 25 letnim doświadczeniem zawodowym, specjalistą w zakresie pediatrii i medycyny sportowej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wieku dziecięcego.


Absolwent wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne odbył na oddziale ortopedycznym Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w leczeniu urazów i następstw urazów kończyny dolnej - staw biodrowy, kolanowy i skokowy.
Swoje szczególne zainteresowania skierował na leczenie artroskopowe oraz medycynę sportową - zastosowanie nowoczesnych technik leczenia naprawczego - rekonstrukcja więzadeł, chrząstki stawowej i łąkotek. Zajmuje się także ortopedią dziecięcą i leczeniem deformacji kręgosłupa.
Szymon Rubczak był lekarzem klubowym KKS Lech Poznań (2014-2022) - opiekował się drużyną rezerw Lech II Poznań i Akademią Lecha we Wronkach.
W swojej pracy wykorzystuje także nowoczesne leczenie biologiczne takie jak np. osocze bogatopłytkowe (PRP) do małoinwazyjnego leczenia uciążliwych dolegliwości np. entezopatii takich jak - łokieć tenisisty, zapalenie Achillesa, kolano skoczka czy ostroga piętowa.
Ortopeda z Poznania - dr Rubczak przyjmuje swoich pacjentów w klinice w Galerii Panorama.
Przynależność do towarzystw: Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Termin


Absolwent AWF Poznań oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Specjalizacja: ostre stany zapalne kręgosłupa, rwa kulszowa, rwa barkowa, zawroty głowy pochodzenia szyjnego, nerwobóle, odkręgosłupowe bóle głowy.
Zainteresowania: wędkarstwo, pływanie, skuteczność manipulacji kręgosłupa względem mobilizacji kręgosłupa, trening siłowy i wytrzymałościowy, zdrowe odżywianie, zrównoważony konsumpcjonizm.

Termin


Absolwent wydziału lekarskiego oraz studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ukończył w Katedrze i Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu.
Jakub Stefaniak na co dzień pracuje w klinice Rehasport w Poznaniu, gdzie przyjmuje pacjentów, operuje oraz pracuje naukowo. Od 2018 roku pełni funkcję Lekarza Kadry Polskiego Związku Tenisowego (PZT) oraz jest certyfikowanym szkoleniowcem Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA). Specjalizuje się w urazach i schorzeniach barku, łokcia, nadgarstka i ręki oraz prowadził badania dotyczące ubytków kostnych w niestabilności barku, które stanowiły jego rozprawę doktorską: „Wartość tomografii dwuwymiarowej i trójwymiarowej w ocenie ubytków kostnych panewki i głowy kości ramiennej w niestabilności barku”.
Jakub Stefaniak w czasie wolnym podróżuje, uprawia sport i zajmuje się fotografią.
Należy do polskich oraz międzynarodowych towarzystw naukowych:
- Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiT),
- Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia (SECEC)
- Polskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia (PTBŁ)

Termin


Absolwent poznańskiej Akademii Medycznej. Pierwszy stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii uzyskał w roku 1998, rok później obronił pracę doktorską, a w 2003 roku uzyskał drugi stopień specjalizacji. W 2012 uzyskał stopień naukowy doktora habilitacji.
Przemysław Lubiatowski jest lekarzem, dyrektorem medycznym Rehasport oraz członkiem Zarządu. Jest kierownikiem Pracowni Traumatologii i Biomechaniki Sportu w Katedrze Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przemysław Lubiatowski pełnił także funkcję przewodniczącego Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia.
Przemysław Lubiatowski odbył staże w kilku ośrodkach medycznych w Stanach Zjednoczonych (Clevlend, Pittsburg i Rockford Orthopedic Associates) oraz w Edynburgu, Paryżu i Wiedniu. Był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia.
Członkostwo: Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki, Europejskie Towarzystwo Chirurgów Barku i Łokcia, Europejskie Towarzystwa Artroskopii Nadgarstka, Federacja Europejskich Towarzystw Chirurgii Ręki.
Hobby: sport (windsurfing, narty, tenis), muzyka, biegi.
Funkcje:
- kierownik oddziału IIC w Klinice Chirurgii Ręki UM w Poznaniu
(2008-2015) - adiunkt Katedry i Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki (aktualnie)
- kierownik NZOZ Rehasport Clinic (aktualnie)
- przewodniczący Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (2010-2014)
- członek Eastern Europe Committee European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2010-2014)
- przewodniczący Eastern Europe Committee European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2014-nadal)
- National Delegate European Society of Shoulder and Elbow Surgeons
- sekretarz Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (2003-2006)
- prezes Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia (2016-nadal)
- członek zarządu European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2014-nadal)
- corresponding member w czasopiśmie International Orthopaedics
- członek sieci naukowej Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej
- członek komitetu redakcyjnego EFORT Open Reviews
Organizacja zjazdów i konferencji naukowych:
- Dni Ortopedyczne w Koninie 1999, członek komitetu organizacyjnego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w Poznaniu 2008, członek komitetu organizacyjnego i naukowego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki w Poznaniu 1995, członek komitetu organizacyjnego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki w Koninie 2008, członek komitetu organizacyjnego i naukowego
- Konferencja 90-lecie Ortopedii Polskiej w Poznaniu, 2003, członek komitetu organizacyjnego,
- 3 międzynarodowe Kursy Chirurgii Barku, łokcia i nadgarstka w Poznaniu pod PTOiTr, PTChR, EWAS, SECEC, FESSH; 2008, 2009, 2011, 2013, 2015, 2016- jeden z głównych organizatorów, a od 2013- przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego
- kongres Federation of European Societies for Surgery of the Hand w Poznaniu 2009; z-ca kierownika komitetu organizacyjnego, członek komitetu naukowego
- zebrania naukowo-szkoleniowe Oddziału Poznańskiego PTOiTr (2003-2006)- 20 zebrań, jeden z głównych organizatorów
- 50 leczenie Ortopedii Na Ziemi Konińskiej, 2010, członek komitetu organizacyjnego
- Kurs SECEC Bukareszt 2017- przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego
Działalność dydaktyczna:
- zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (wydział lekarski, pielęgniarski, fizjoterapii, anglojęzyczny)
- opiekun koła naukowego przy Klinice Chirurgii Ręki UM w Poznaniu
- promotor prac magisterskich (2 ukończone, 1 w trakcie) i licencjackich (3 ukończone, 2 w trakcie)
- kierownik specjalizacji (3 lekarzy)
- wykłady zaproszone
- recenzent naukowy Journal of Shoulder and Elbow Surgery
- instruktor na kursach artroskopowych i endoprotezowych

Termin


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalista Ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Ortopeda Konin Witold Lubiatowski zajmuje się leczeniem urazów i złamań kończyn dolnych i górnych jak również chorób i zmian zwyrodnieniowych stawów. Szczególnym zainteresowaniem pozostaje endoprotezplastyka stawu kolanowego.

Termin



Termin


Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Staż podyplomowy odbył w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Daniel Prośniewski od 2006 związany jest z O/Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej WSZ w Koninie, gdzie w 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty z chirurgii ogólnej. Następnie podjął pracę w Klinice Chirurgii Naczyń UM w Poznaniu, gdzie w roku 2016 pod kierunkiem prof. Łukasza Dzieciuchowicza uzyskał tytuł specjalisty chirurgii naczyniowej. Aktualnie zawodowo związany jest z oddziałem chirurgii ogólnej i onkologicznej WSZ w Koninie.
Daniel Prośniewski specjalizuje się w chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej.
Zainteresowania zawodowe:
- leczenie zachowawcze i operacyjne chorych z miażdżyca tętnic kończyn dolnych,
- leczenie chorych z tętniakami tętnic,
- leczenie zachowawcze i operacyjne chorych z miażdżyca tętnic szyjnych,
- leczenie chorych z zespołem stopy cukrzycowej,
- diagnostyka (USG doppler ) i leczenie chorób żył: skleroterpia, operacje klasyczne i małoinwazyjne,
- leczenie trudno gojących się ran oraz owrzodzeń kończyn dolnych,
- operacje z zakresu chirurgii ogólnej (cholecystektomia, operacje przepuklin).



Termin


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Główny obszar zainteresowania stanowią:
- choroby zwyrodnieniowe
- uszkodzenia więzadłowe stawów kolanowych
- choroby przeciążeniowe narządu ruchu
- deformacje kończyn

Termin


Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Specjalizująca się w:
- pracy na tkankach miękkich kończyna górnych oraz dolnych
- dolegliwości bólowe kręgosłupa
- dysfunkcjach kończyny górnych oraz dolnych.
Zainteresowania: taniec, fitness, fizjoterapia w ciąży i po porodzie.
