Aktualności

Sportowcy dzieciom. Pomagamy Hospicjum

Sportowcy dzieciomW Rehasport Clinic leczą się czołowi polscy sportowcy, medaliści Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Niektórzy z nich, w ramach podziękowania, przekazują przedmioty o wartości sentymentalnej, ze swoim autografem. Przedmioty te ozdabiają nasze kliniki, ale większość z nich jest wykorzystywana do celów charytatywnych.

Koszulki z autografami znanych sportowców zbierane w ostatnim roku, miały być początkowo przekazane dla fundacji na leczenie malutkiej Tosi, córki dr. Dominika Sojaka z Rehasport Clinic w Gdańsku. Na szczęście roczne leczenie Tosi przyniosło dobry skutek, co potwierdziły ostatnie badania medyczne. Dlatego wspólnie z dr. Sojakiem podjęliśmy decyzję o przekazaniu koszulek na aukcję dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Przedmioty te zostały wystawione na portalu aukcyjnym Charytatywni Allegro, a cały dochód z licytacji wesprze Fundację Hospicjum.

Akcja Rehasport Clinic zorganizowana pod hasłem „Sportowcy dzieciom” odbyła się już po raz drugi (poprzednio 3 lata temu). Jej celem jest zebranie funduszy, które w całości zostaną przeznaczone dla podopiecznych Fundacji, a także promowanie idei domowej opieki paliatywnej i świadczenie usług medycznych nad nieuleczalnie chorymi dziećmi.

W tegorocznej uroczystości w siedzibie Rehasport Clinic w Gdańsku uczestniczyli znani sportowcy: Paulina Guba – Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, Łukasz Przybytek – żeglarz, wicelider rankingu światowego w klasie 49-er, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro oraz piłkarze Lechii Gdańsk: Patryk Lipski i Artur Sobiech.