Aktualności

Spotkanie międzynarodowego zespołu SCOLIO-SEE w Poznaniu

Bez tytułuW dniach 2-3 listopada 2014 roku w Rehasport Clinic odbyło się kolejne spotkanie europejskiego projektu SCOLIO-SEE, który jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach “7 Programu Ramowego Badań i Rozwoju Technologicznego Unii Europejskiej” od października 2012 roku.

Głównym celem naukowym projektu jest stworzenie nowego narzędzia klinicznego, które mogłoby być wykorzystywane w monitorowaniu postępującego zniekształcenia kręgosłupa u Pacjentów przy pomocy prototypu SCOLIO-SEE. SCOLIO-SEE to oprogramowanie i system sprzętowy, który ma dostarczać lekarzom nowych obiektywnych danych i nowe możliwości w diagnostyce i monitorowaniu przebiegu skoliozy. Aby osiągnąć ten cel powstanie baza danych, w której zgromadzone zostaną dane radiologiczne, powierzchniowe pomiary topograficzne oraz parametry kliniczne.

Rolą Rehasport Clinic w projekcie jest walidacja oprogramowania i aparatury do badania dzieci ze skoliozą z wykorzystaniem nieinwazyjnej metody topografii powierzchni ciała przy pomocy prototypu SCOLIO-SEE. W skład zespołu naukowego reprezentującego polskiego partnera projektu SCOLIO-SEE Rehasport Clinic wchodzą: Prof. dr hab. med. Tomasz Kotwicki, dr n. med. Edyta Kinel, dr n. o zdr. Roksana Malak, dr Monika Grygorowicz, dr n. med. Joanna Wiese, mgr Łukasz Stoliński, mgr Mateusz Kozinoga.

Aby dowiedzieć się więcej na temat projektu SCOLIO-SEE zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub na naszego konta na Twitterze!
Website: http://www.scolio-see.eu/pl
Twitter: @scoliosee