Aktualności

Startują Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. W Amsterdamie pomagają fizjoterapeuci Rehasport Clinic

IMG_1199Stadion Olimpijski w Amsterdamie gości w tym roku najlepszych lekkoatletów naszego kontynentu, dla których Mistrzostwa Europy są ostatnim poważnym sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de de Janeiro. Polskim zawodniczkom i zawodnikom pomagają fizjoterapeuci Rehasport Clinic – Maciej Biegański, Bartosz Kiedrowski oraz Radosław Hojszyk.

Zawody w Amsterdamie potrwają od środy 6 lipca do niedzieli 10 lipca. Dla wielu sportowców są ostatnią szansą na uzyskanie olimpijskiego minimum. W reprezentacji Polski znalazło się miejsce dla 33 kobiet i 40 mężczyzn. O zdrowie Biało-czerwonych dba trzech fizjoterapeutów Rehasport Clinic: Maciej Biegański, Bartosz KIedrowski i Radosław Hojszyk. Maciej i Bartosz od dłuższego czasu współpracują ze sprinterami i sprinterkami, zaś Radosław z młociarzami – Pawłem Fajdkiem, Malwiną Kopron i Joanną Fiodorow.

Zmagania lekkoatletów odbywają się na Stadionie Olimpijskim, który w stolicy Holandii zbudowano przed igrzyskami olimpijskimi w 1928 roku. W trakcie remontu 20 lat jego widownię zmniejszono do ok. 20 tys. miejsc.

Poprzednie Mistrzostwa Europy odbyły się w 2014 roku w Zurychu – Polacy zdobyli wtedy aż 12 medali – dwa złote, pięć srebrnych i pięć brązowych. Tytułów mistrzowskich bronią w Amsterdamie Anita Włodarczyk w rzucie młotem oraz Adam Kszczot w biegu na 800 metrów.