Aktualności

Sukcesy Polaków na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Pomagali fizjoterapeuci Rehasport Clinic

IMG_1199Trzech fizjoterapeutów Radosław Hojszyk, Bartosz Kiedrowski i Maciej Biegański pomagało polskim sportowcom w zmaganiach najlepszych lekkoatletów na Starym Kontynencie. Mistrzostwa Europy w Amsterdamie zakończyły się wielkim sukcesem – Polska po raz pierwszy w historii wygrała klasyfikację medalową!

Biało-czerwoni wywalczyli w stolicy Holandii aż 12 medali: sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy. Swój wkład w tym wielkim sportowym sukcesie mieli fizjoterapeuci z Poznania: współpracujący z Pawłem Fajdkiem Radosław Hojszyk oraz Maciej Biegański i Bartosz Kiedrowski – pomagający podczas zgrupowań i zawodów sprinterom i średniodystansowcom. W Amsterdamie fizjoterapeuci współpracowali jednak ze wszystkimi reprezentantami Polski, którzy akurat wymagali opieki.

W  reprezentacji Polski wystąpiło 67 zawodniczek i zawodników – liczniejsze kadry miały tylko: Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i Ukraina. Biało-czerwoni wygrali jednak klasyfikację medalową – zdobyli sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy medal. Dodatkowo wywalczyli sześć czwartych miejsc, jedno piąte oraz sześć szóstych. Mistrzami Europy zostali: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek w rzucie młotem, Robert Sobera w skoku o tyczce, Adam Kszczot w biegu na 800 metrów, Angelika Cichocka w biegu na 1500 m oraz Piotr Małachowski w rzucie dyskiem.

Fizjoterapeutów Rehasport Clinic czeka dalsza ciężka i odpowiedzialna praca – Radosław Hojszyk i Maciej Biegański lecą z lekkoatletami do Rio de Janeiro na igrzyska olimpijskie.