Aktualności

Tomasz Kaczor Ambasadorem Rehasport Clinic

Tomasz Kaczor, wicemistrz świata w kajakarstwie i kandydat do olimpijskiego medalu w Tokio został Ambasadorem Rehasport Clinic! – Rok temu Tomek był w piekle, później znalazł się w niebie. Dzięki naszej współpracy, w co gorąco wierzymy, za 10 miesięcy spełni swoje marzenia i założy na szyję olimpijski krążek mówi Jakub Puchalski, sport manager w Rehasport Clinic.

Kanadyjkarz Warty Poznań przez lata był jednym czołowych zawodników świata, czterokrotnie zdobywał medale w mistrzostwach Europy, dwukrotnie próbował tego na igrzyskach olimpijskich: najpierw w Londynie, później w Rio de Janeiro. Sztuka jednak się nie udała i wydawało się, że trzeciej okazji już nie będzie. Rok temu Tomasz Kaczor stracił finansowanie Polskiego Związku Kajakowego i aby móc utrzymać rodzinę, wyjechał do Anglii, by tam pracować na fermie indyków. Traf jednak chciał, że po kilku tygodniach dostał ofertę współpracy od Marka Plocha, który prowadził reprezentację Chin. Kanadyjkarz z Poznania świetnie przepracował w Azji pierwszą część tego sezonu, a później udokumentował to złotym medalem Igrzysk Europejskich w Mińsku oraz srebrnym – pierwszym w karierze! – na mistrzostwach świata w Segedynie. W obu pokonał legendę zmagań w C-1 na 1000 metrów Niemca Sebastiana Brendela. Nic więc dziwnego, że teraz Polak marzy o medalu igrzysk olimpijskich, które latem przyszłego roku odbędą się w Tokio.

– Gdy pracowałem na fermie indyków, kilka razy śniło mi się, że mam to olimpijskie złoto. Chyba z 15 razy śniło się też, że wygrałem w totolotka. W tyle głowy mam takie marzenie, jak to będzie wyglądać, gdy będę wchodził na olimpijskie podium – mówi Tomasz Kaczor, który po swoim spektakularnym powrocie do wielkiego sportu był już gościem programu „Dzień Dobry TVN”. – Zapowiedzieli, że jak zdobędę medal, to już teraz zamawiają mój kolejny udział . I będą bombardować jakiegoś reżysera, by się zajął tą historią – śmieje się poznaniak.

Tomek pokazał niesamowitą siłę mentalną, bo przecież praktycznie był już na sportowej emeryturze. Chcemy pomóc mu w przygotowaniach do igrzysk w Tokio, zapewniając opiekę i stały kontakt z uznanymi fachowcami z dziedziny medycyny sportowej – przyznaje Jakub Puchalski, sport manager w Rehasport Clinic. Tomasz Kaczor został bowiem Ambasadorem Rehasport Clinic. – Na pewno będę korzystał z odnowy biologicznej i współpracy z fizjoterapeutami, bo to pomaga w każdej sytuacji i bez tego nigdzie się nie zajedzie. A inne rzeczy zostawię na czarną godzinę, bo nie przewiduję żadnej kontuzji. Zresztą w kajakarstwie kontuzje są wynikiem raczej jakiegoś wielkiego pecha – mówi Tomasz Kaczor.