Rehasport / Twoje zdrowie

Bieżnia antygrawitacyjna Alter-G w Rehasport!

Przeciwdziałająca grawitacji specjalna bieżnia antygrawitacyjna Alter-G, która dzięki unikalnej technologii różnicy ciśnień minimalizuje obciążenia powstałe przy chodzeniu lub bieganiu, jest już do dyspozycji naszych Pacjentów w poznańskiej Rehasport!
Bieżnia antygrawitacyjna

Bieżnia antygrawitacyjna Alter-G przeznaczona jest w szczególności dla osób, które wracają do zdrowia po urazach bądź operacjach chirurgicznych lub po prostu chcą poprawić swoją sylwetkę. Przeciwdziałanie grawitacji  pozwala na ćwiczenie w warunkach masy ciała zmniejszonej nawet o 80 procent! Dodatkowo, zastosowanie unikalnej technologii różnicy ciśnień powietrza, opracowanej przez NASA, daje możliwość bezpiecznej i nieuciążliwej rehabilitacji w celu przywrócenia normalnego wzorca chodu. Bieżnia Alter-G posiada wiele programów, których zadaniem jest umożliwienie jak najszybszego odzyskania przez pacjenta pełnej zdolności ruchowej. Może ona być stosowana nie tylko w przypadku rehabilitacji, ale również w systemie zawodowego czy amatorskiego treningu, fitnessu, a także modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak działa bieżnia antygrawitacyjna?

Otóż stojący na bieżni człowiek w okolicy pasa „obejmowany” jest elastycznym, napompowanym pierścieniem, a całe jego nogi – od stóp do pasa – znajdują się w specjalnej zamkniętej bańce, do której pompowane jest powietrze. To właśnie pompujący powietrze kompresor przesuwa ciało w górę, zmniejszając wagę człowieka. Poziom kompensacji wagi jest regulowany dotykowo na pulpicie, co 1 procent. Co ważne – maksymalne ciśnienie wewnątrz urządzenia jest wyższe o 10 procent niż ciśnienie atmosferyczne i to właśnie powoduje, że biegacz ma poczucie, jakby się unosił, podczas gdy jego stopy wciąż pozostają na bieżni. Daje to możliwość uzyskania prędkości takich, jakie uzyskuje… Usain Bolt podczas swoich sprinterskich popisów na najważniejszych światowych zawodach.

Dlaczego bieżnia antygrawitacyjna Alter-G jest tak bardzo przydatna w rehabilitacji pourazowej?
Zapobiega ona bowiem przeciążeniu mięśni i stawów, a jednocześnie usprawnia ich pracę. Alter-G może być także wykorzystywany w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przyczynić się do poprawienia sprawności fizycznej seniorów.

Taka bieżnia jest do Państwa dyspozycji w Rehasport w Poznaniu (Rehabilitacja przy Stadionie Miejskim na Bułgarskiej).

 

 


Rehasport, to klinika ortopedyczna, której jakość opieki potwierdzona jest certyfikatem FIFA Medical Center of Exellence. Dzięki doświadczeniu specjalistów oraz wypracowaniu unikalnych metod leczenia, w fachowy sposób prowadzimy Pacjentów po urazach, wypadkach, chorobach zwyrodnieniowych, wadach postawy i wielu innych. Ścisła komunikacja lekarza, fizjoterapeuty i zespołów diagnostycznych pozwala na postawienie precyzyjnej diagnozy oraz kompleksową opiekę.

Sprawdź listę specjalistów w wybranej placówce:

Poznań        Szpital w Poznaniu        Gdańsk        Konin

Teraz jesteśmy także w Warszawie!

Ortopeda Warszawa        Fizjoterapia Warszawa        Rehabilitacja Warszawa

arrow to top arrow to top