Kinezyterapia

Trening terapeutyczny, kinezyterapia

– Ćwiczenia to bardzo istotny element rehabilitacji, pozwalający przywrócić utraconą funkcję w aparacie ruchu. Zestaw ćwiczeń jest indywidualnie dobierany do pacjenta, ma charakter pracy funkcjonalnej, przez co pozwala na szybszy powrót do aktywności oraz jest atrakcyjny dla pacjenta. Kreatywny zespół młodych rehabilitantów nie pozwala na nudę na sali gimnastycznej, nieustannie podwyższa poprzeczkę dążąc z pacjentem do osiągnięcia zamierzonych wcześniej celów.

Na sali rehabilitacyjnej wykorzystuje się szereg różnorodnych ćwiczeń z wykorzystaniem od najprostszych przyborów do zaawansowanych technologicznie i używanych w uznanych ośrodkach na świecie przyrządów z biofeedback’iem (czyli możliwością monitorowania przez terapeutę i pacjenta aktualnego obrazu wykonywanego ćwiczenia).
Ponadto pacjent jest prowadzony do samego wejścia w pełne obciążenia treningowe, a w razie potrzeby może przejść zindywidualizowany program z wyspecjalizowanym trenerem personalnym.

Istotnym elementem rehabilitacji jest także hydroterapia, a raczej hydrogimanstyka, czyli ćwiczenia wykonywane w wodzie. Pod okiem wyspecjalizowanego trenera w porozumieniu z fizjoterapeutą prowadzone są zajęcia na basenie, wykorzystujące elementy pływania, ćwiczeń ze zwiększonym obciążęniem , jednakże wykorzystujące wyporność wody co umożliwia np. wprowadzenie treningu biegowego znacznie wcześniej niż w normalnych warunkach ze względu na czas od kontuzji lub zabiegu operacyjnego. Jest to też doskonała okazja do poprawy stylu pływackiego.