Rehabilitacja po operacyjnym leczeniu niestabilności nadgarstka (rekonstrukcja więzadeł)

Program rehabilitacji po operacyjnym leczeniu niestabilności nadgarstka (rekonstrukcja więzadeł)

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu oraz współpracy z najlepszymi polskimi sportowcami opracowaliśmy zaawansowane programy rehabilitacji, które pozwolą  Tobie bezpiecznie i szybko wrócić do maksymalnej sprawności po przebytym zabiegu operacyjnym.

Pamiętaj, że operacja to dopiero połowa sukcesu, a o ostatecznym powodzeniu zadecyduje proces rehabilitacji i Twoje zaangażowanie. Twoja rehabilitacja po operacyjnym leczeniu niestabilności nadgarstka potrwa około 32 tygodnie. Pamiętaj jednak, że ten okres może ulec zmianie i jest  na bieżąco dostosowywany do Twoich postępów przez lekarza i fizjoterapeutę.

Rehabilitacja-po-operacyjnym-leczeniu-niestabilnosci-nadgarstka

Na pierwszej rehabilitacji po operacji, tzw. rehabilitacji „zerowej” pojawisz się w RSC około 7 dni po zabiegu, zaraz po wizycie kontrolnej u lekarza. Do tego czasu będziesz wykonywał ćwiczenia zawarte w instruktażu pooperacyjnym. Przez około 8 tygodni będziesz korzystał z ortezy, po tym czasie rozpoczniesz regularne spotkania z fizjoterapeutą. Po dziesięciu tygodniach od operacji rehabilitacja będzie mogła odbywać się również w wodzie. Po tym czasie będziesz także zdolny do wykonywania większości podstawowych czynności dnia codziennego, w tym także do prowadzenia pojazdu.

W pierwszych tygodniach intensywnej rehabilitacji będziemy się skupiać na ochronie operowanego stawu, redukcji bólu i  obrzęku, stopniowym przywracaniu pełnego zakresu ruchu, a także odbudowie siły i wytrzymałości mięśniowej. Po pierwszej Biomechanicznej Ocenie Funkcjonalnej rehabilitacja ukierunkowana będzie na eliminację ewentualnych deficytów i asymetrii oraz stopniowe wdrażanie ćwiczeń dynamicznych, a od około 28. tygodnia od zabiegu rozpoczniesz także zajęcia z trenerem przygotowania motorycznego.

W trakcie procesu rehabilitacji dwukrotnie zostaniesz poddany Biomechanicznej Ocenie Funkcjonalnej, po dwudziestym czwartym i po trzydziestym drugim tygodniu od zabiegu. Uzyskanie dobrych wyników pozwoli Tobie na bezpieczny powrót do uprawiania sportu z pełnym obciążeniem, tym samym Twój program zasadniczej rehabilitacji dobiegnie końca.