Sport

Wszystkie nowoczesne systemy treningowe na świecie wspierane są przez medycynę. Już choćby z tego powodu, również polscy sportowcy wymagają specjalistycznej pomocy medyczno-sportowej. W Rehasport Clinic stworzyliśmy model takiej opieki, który opisuje Piramida Sukcesu, realizowany przez zespół medyczny Rehasport Clinic.

Dla wyczynowców

Rehasport Clinic jako pierwszy ośrodek w Polsce zaoferował sportowcom wyczynowym pełną i całościową opiekę, uwzględniającą najnowszą światową wiedzę medyczną wspomagającą proces treningowy.
Sportowcy, dla których zdrowie jest najważniejszym i niezbędnym do osiągania sukcesów kapitałem, oddając się w ręce zespołu medycznego Rehasport Clinic obdarzają nas ogromnym zaufaniem. Dlatego tylko całkowita pewność, że skupiamy najlepszych specjalistów z poszczególnych dziedzin pozwala nam oferować swoje usługi czołowym polskim zawodnikom.
Filozofię działania całego zespołu medycznego naszej kliniki ilustruje Piramida Sukcesu Rehasport Clinic. Zestawiliśmy w niej poszczególne elementy procesu treningowego, których wprowadzenie i stosowanie systematyzuje działania w wyczynowym sporcie i pozwala znacząco zwiększyć poziom sportowy zawodnika czy drużyny.
Jak w każdej dziedzinie, także w treningu sportowym istotne są narzędzia kontrolne, pozwalające obiektywnie zdiagnozować parametry fizjologiczne i biomechaniczne organizmu. W Rehasport Clinic dysponujemy najnowocześniejszymi na świecie systemami badającymi m.in. propriocepcję, czy siłę mięśniową. Połączenie tych narzędzi z tradycyjnymi badaniami laboratoryjnymi i wydolnościowymi pokazuje sztabowi trenerskiemu pełen obraz organizmu zawodnika i tym samym umożliwia precyzyjny dobór obciążeń treningowych.

Dla amatorów

We współczesnym świecie różnica między wyczynowym a amatorskim uprawianiem sportu coraz bardziej się zaciera i wielu nieprofesjonalistów ma coraz większe wymagania w stosunku do używanego sprzętu czy procesu treningowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wśród tych elementów znalazła się również profesjonalna opieka medyczna. Wszystkie usługi Rehasport Clinic dedykowane dla wyczynowych sportowców i świadczone zgodnie z najwyższymi standardami wymaganymi w profesjonalnym sporcie, oferowane są także sportowcom-amatorom. Każdemu proponujmy indywidualnie dostosowaną opiekę, która zaspokoi jego potrzeby i wymagania, niezależnie od dyscypliny sportu, którą uprawia.

Warto pamiętać, że zespół medyczny Rehasport Clinic traktuje wszystkich pacjentów z taką samą atencją, jak medalistów olimpijskich i mistrzów świata!

Czym zajmuje się nasz lekarz sportowy?

Lekarz sportowy z Rehasport Clinic realizuje założenia Piramidy Sukcesu, która jest wyznacznikiem do jego pracy. Piramida Sukcesu Rehasport Clinic opisuje model opieki nad sportowcami stworzony i realizowany w naszej Klinice. Nasz zespół medyczny oprócz dbania o stan zdrowia zawodnika odpowiada również za jego przygotowanie dietetyczne i suplementacyjne do treningu i startu w zawodach. Właśnie dieta i suplementacja stanowi podstawę naszej Piramidy.

Kolejny stopień wtajemniczenia to umiejętne operowanie przez zawodnika parametrami fizjologicznymi i zebranymi w tzw. rejestrze danych dziennych. Nasz lekarz sportowy przeprowadza niezbędne badania i planuje dalsze leczenie zawodnika mające na celu rozwijanie jego sprawności i wzmacnianie wybranych partii ciała.

Aktywnie wspomagamy trening przygotowania fizycznego zawodników, przede wszystkim w zakresie odpowiedniego przygotowania neurofizjologicznego. Zajmujemy się także tym, co ostatecznie decyduje o sukcesie sportowym, czyli odpowiednim przygotowaniem mentalnym.

Nasze usługi dostępne są w czterech miastach Polski, wśród których znajdują się: Gdańsk, Konin, Poznań i Warszawa. W Rehasport Clinic zgromadziliśmy najlepszych polskich specjalistów wielu dziedzin, którzy współpracują ze sobą, zapewniając swoim pacjentom kompleksowe leczenie.