Aktualności

Vive Tauron Kielce klubowym mistrzem Europy w piłce ręcznej. GRATULUJEMY!

fot. Patryk Ptak/VTK

fot. Patryk Ptak/VTK

Vive Tauron Kielce najlepszą drużyną w Europie! Piłkarze ręczni z Kielc wygrali w Kolonii turniej finałowy Ligi Mistrzów, co jest największym sukcesem w historii tej dyscypliny w naszym kraju.

 

Maj był wyjątkowy dla zespołu z Kielc. Piłkarze ręczni Vive Tauron najpierw zdobyli mistrzostwo Polski, 11 dni później dorzucili do niego Puchar Polski, a po kolejnym tygodniu cieszyli się z fantastycznego triumfu w finałowej rywalizacji Ligi Mistrzów. W Kolonii kielczanie nie byli faworytem, choć już po raz trzeci w ostatnich pięciu latach awansowali do turnieju Final Four. W półfinale ograli głównego kandydata do triumfu w Lidze Mistrzów – Paris Sainte Germain 28:26. W finale w 46. minucie przegrywali z węgierskim MVM Veszprem aż 19:28, by zdobyć dziewięć bramek z rzędu, wyrównać na 28:28 i… zmarnować rzut karny, który mógłby dać prowadzenie. Na dwie sekundy przed końcem spotkania Krzysztof Lijewski wyrównał jednak na 29:29 i obie drużyny czekała dogrywka. W niej Vive Tauron oraz Veszprem rzuciły po sześć bramek – do wyłonienia triumfatora potrzebna była seria rzutów karnych. W niej lepsi okazali się mistrzowie Polski.

 

fot. Patryk Ptak/VTK

fot. Patryk Ptak/VTK

Sukces Vive Tauron Kielce jest największym osiągnięciem polskiej drużyny klubowej w historii i jednocześnie potwierdzeniem przynależności kielczan do ścisłej europejskiej czołówki. Od kilku lat z pomocy medycznej lekarzy oraz fizjoterapeutów Rehasport Clinic korzystali i korzystają zawodnicy z Kielc, m.in. Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Paweł Paczkowski, Mariusz Jurkiewicz czy ostatnio Grzegorz Tkaczyk. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tym wyjątkowym Gladiatorom, którzy w niedzielę w Kolonii napisali nowy rozdział w historii polskiego szczypiorniaka. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i czekamy na kolejne – tak w barwach Vive Tauron, jak i reprezentacji Polski podczas zbliżających się igrzysk olimpijskich!