Aktualności

Wielki sukces doc. Przemysława Lubiatowskiego

Po raz pierwszy w historii Polak znalazł się zarządzie Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia. Zaszczyt ten spotkał dr. hab. Przemysława Lubiatowskiego z Rehasport Clinic.

Dr hab. Przemysław Lubiatowski został wybrany na przewodniczącego Komisji Europy Wschodniej w Europejskim Towarzystwie Chirurgii Barku i Łokcia (SECEC) podczas zakończonego kilka dni temu w Stambule 25. kongresu towarzystwa. Do tej pory poznaniak był członkiem tej komisji, teraz zastąpił w roli przewodniczącego Turka Mehmeta Demirhana, co automatycznie dało mu miejsce w zarządzie całego towarzystwa. To pierwszy tego typu przypadek w historii polskiej chirurgii barku i łokcia. Skład nowego zarządu proponuje poprzedni zarząd, a walne zgromadzenie członków zatwierdza go bądź odrzuca. Generalnie kadencja trwa dwa lata, ale może być wydłużana. – Moim zadaniem będzie koordynacja działań całej Komisji Europy Wschodniej, by propagować idee chirurgii barku i łokcia w tym regionie. Na razie najbardziej rozwijają się w tym kierunku Turcja, Chorwacja i Polska, ale kilka innych krajów też podąża za nimi. Cieszy to, że zostaliśmy docenieni, bo wykonaliśmy wielką pracę. Na dziś mamy w polskim towarzystwie 16 członków, a tylu ma choćby Turcja, kraj znacznie większy i z większym dorobkiem – uważa dr hab. Przemysław Lubiatowski.

Zjazdy SECEC odbywają się co roku – w 2015 roku zaplanowano go w Mediolanie, a rok później specjalistów od chirurgii kończyny górnej przyjmie Korea Południowa. Co trzy lata w kalendarzu spotkań pojawia się bowiem zjazd światowy. – Starałem się o organizację zjazdu w 2017 roku w Polsce, ale przegraliśmy z Berlinem. Będziemy się starać o to w przyszłości, bo naprawdę warto. Organizujemy różne kursy, które zbierają dobre recenzje, Polska została już doceniona. Często jestem zapraszany na zjazdy krajowe w innych państwach. W Rehasporcie także wykonujemy ogromną pracę, wychodzi nam nawet do 15 kursów rocznie dla lekarzy z Polski i innych krajów – mówi dr hab. Przemysław Lubiatowski.