• Ostroga piętowa - ćwiczenia

  Stopa i staw skokowy

  Ostroga piętowa - ćwiczenia

  03.04.2024
  Leczenie ostrogi piętowej zazwyczaj obejmuje podejście zachowawcze, mające na celu zmniejszenie bólu i stanu zapalnego, a także poprawę funkcjonowania stopy. Ważną rolę odgrywa rehabilitacja oraz regularne wykonywanie ćwiczeń na ostrogę piętową.
 • Ćwiczenia na haluksy

  Stopa i staw skokowy

  Ćwiczenia na haluksy

  04.03.2024
  Haluksy mogą stać się przyczyną prawdziwego bólu, powodując nie tylko znaczny dyskomfort, ale także zakłócając codzienne funkcjonowanie. Na szczęście styl naszego życia można modyfikować, wprowadzając również odpowiednie ćwiczenia na haluksy, które pomogą złagodzić objawy i zapobiec konieczności operacji.
 • Ćwiczenia na cieśń nadgarstka

  Ręka i nadgarstek

  Ćwiczenia na cieśń nadgarstka

  27.02.2024
  Rehabilitacja zespołu cieśni nadgarstka jest ważnym elementem leczenia, zarówno zachowawczego, jak i po ewentualnej operacją, mając na celu zmniejszenie objawów, poprawę funkcji dłoni i nadgarstka oraz zapobieganie nawrotom. Proces rehabilitacji może obejmować różne metody i techniki, w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, ale również ważne są ćwiczenia na cieśń nadgarstka.
 • Zwyrodnienie stawu kolanowego

  Kolano

  Zwyrodnienie stawu kolanowego

  04.11.2023
  Zwyrodnienie kolana, nazywane również jako gonartroza, to postępująca choroba stawu kolanowego charakteryzująca się stopniowym uszkodzeniem i utratą chrząstki stawowej. Jest to najczęstsza postać choroby zwyrodnieniowej stawów i jedna z głównych przyczyn niepełnosprawności ludzi starszych.
 • Operacja haluksa – jak przebiega operacja palucha koślawego

  Stopa i staw skokowy

  Operacja haluksa – jak przebiega operacja palucha koślawego

  29.10.2023
  Klinika Rehasport zajmuje się skutecznym leczeniem operacyjnym problemu haluksów - palucha koślawego. Zazwyczaj procedurę tę stosuje się gdy do poradni zgłaszają się Pacjenci z uporczywymi dolegliwościami bólowymi, problemem z doborem obuwia oraz ze względów estetycznych, u których rehabilitacja okazała się niewystarczająca.
 • Rehabilitacja domowa

  Twoje zdrowie

  Rehabilitacja domowa

  23.10.2023
  Profesjonalna opieka rehabilitacyjna jest kluczowym elementem procesu leczenia i szybkiego powrotu do zdrowia. Jednak w różnych sytuacjach losowych dostęp do opieki wykwalifikowanego fizjoterapeuty może być utrudniony. Dlatego klinika Rehasport w swojej ofercie ma specjalną usługę rehabilitacji domowej.
 • Naderwanie mięśnia

  Twoje zdrowie

  Naderwanie mięśnia

  11.09.2023
  Naderwanie mięśnia czy też jego całkowite zerwanie odnosi się do uszkodzenia mięśnia lub przyczepiających się do niego ścięgien. Uraz ten najczęściej dotyczy wyczynowych sportowców, a także amatorów przekraczających swoje możliwości na danym etapie wytrenowania. Naderwanie mięśnia może jednak zdarzyć się nawet podczas wykonywania czynności codziennych lub normalnych zadań w pracy.
 • Zespół pasma biodrowo-piszczelowego - objawy i leczenie ITBS

  Kolano

  Zespół pasma biodrowo-piszczelowego - objawy i leczenie ITBS

  09.08.2023
  Zespół pasma biodrowo-piszczelowego (ang. iliotibial band syndrome – ITBS) jest dość powszechnym przeciążeniem stawu kolanowego, który objawia się bólem podczas biegania oraz tkliwością podczas dotyku bocznej części kolana. Jest uważany za typową kontuzję przeciążeniową, najczęściej dotykającą biegaczy oraz kolarzy, o słabszym przygotowaniu motorycznym i złych nawykach treningowych.
 • Odcinki kręgosłupa – budowa i funkcje kręgosłupa

  Kręgosłup

  Odcinki kręgosłupa – budowa i funkcje kręgosłupa

  27.07.2023
  Kręgosłup to jeden z najważniejszych elementów ciała nie tylko u człowieka. Tworzy stabilną konstrukcję, dając wsparcie dla naszego ciała. Kręgosłup pełni wiele różnych funkcji, pozwala swobodne się poruszać, pomaga w zginaniu i skręcaniu, ma funkcję ochronną dla rdzenia kręgowego, zawieszone są na nim nasze narządy Dlatego utrzymanie kręgosłupa w pełnej sprawności jest niezbędne dla prowadzenia...
 • Zwyrodnienie stawu biodrowego - przyczyny, objawy i metody leczenia

  Biodro

  Zwyrodnienie stawu biodrowego - przyczyny, objawy i metody leczenia

  25.07.2023
  Zwyrodnienie stawu biodrowego - znane również jako choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego - koksartroza, jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu i ograniczenia ruchu u osób starszych. Choroba ta rozwija się stopniowo i może mieć znaczny wpływ na jakość życia Pacjenta. Niestety coraz częściej zwyrodnienie stawu biodrowego dotyka ludzi młodych i aktywnych fizycznie, co w niektórych przypadkach może...
 • Ból z przodu kolana

  Kolano

  Ból z przodu kolana

  28.05.2023
  Ból z przodu kolana jest jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości przez Pacjentów w gabinecie ortopedycznym. Ból ten może być wywołany przyczynami urazowymi lub występować w przebiegu zmian przeciążeniowych. Sposób leczenia może być określony po wstępnym badaniu i diagnostyce obrazowej.
 • Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy

  Stopa i staw skokowy

  Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy

  28.04.2023
  Rozcięgno podeszwowe to struktura anatomiczna, która rozpościera się od guza kości piętowej i biegnie do palców, pomagając utrzymać prawidłowy kształt stopy i swobodnie chodzić. Zapalenie rozcięgna podeszwowego jest chorobą objawiającą się nagłym i bardzo dokuczliwym bólem w okolicy pięty. Zobacz, jak leczyć rozcięgno podeszwowe.
 • Złamanie rzepki

  Kolano

  Złamanie rzepki

  04.04.2023
  Złamanie rzepki to urazowe uszkodzenie małej kości (trzeszczki), która znajduje się z przodu kolana. Rzepka działająca niczym tarcza ochronna dla stawu kolanowego, jest podatna na złamania, szczególnie w przypadku bezpośredniego upadku na kolano lub uderzenia nim np. o deskę rozdzielczą podczas zderzenia samochodu. Złamanie rzepki to poważny uraz, który może uniemożliwić wyprostowanie kolana, a nawet...
 • Ból biodra przy chodzeniu

  Biodro

  Ból biodra przy chodzeniu

  27.12.2022
  Ból stawu biodrowego podczas chodzenia, czy też poruszania się, może mieć różne przyczyny. U osób młodszych i sportowców, szczególnie jeśli wcześniej był jakiś uraz, może to być przyczyna wewnątrzstawowa np. uszkodzenie obrąbka stawowego, natomiast u osób starszych przyczyną dolegliwości mogą być zmiany zwyrodnieniowe.
 • Ból kolana przy zginaniu

  Kolano

  Ból kolana przy zginaniu

  05.12.2022
  Ból kolana przy zginaniu, niezależnie od wieku, czy stopnia aktywności fizycznej, może mieć wiele przyczyn. Czasem bywa objawem poważnego urazu w obrębie stawu, a czasami może wynikać ze zmian zwyrodnieniowych. Jakie są przyczyny bólu kolan przy zginaniu?
 • Torbiel Bakera - diagnostyka, leczenie i rehabilitacja

  Kolano

  Torbiel Bakera - diagnostyka, leczenie i rehabilitacja

  08.11.2022
  Pod koniec XIX wieku brytyjski ortopeda William Morrant Baker opisał zagadnienie związane z występowaniem przestrzeni wypełnionej płynem stawowym w dole podkolanowym. Od jego nazwiska dziś występuje ono jako torbiel Bakera. Schorzenie to występuje też pod nazwą cystą Bakera oraz jako torbiel dołu podkolanowego. W badaniu wykonywanym przez ortopedę torbiel Bakera jest dość prosta do wykrycia – stanowi...
 • Artroskopowa naprawa pierścienia rotatorów – jak przebiega operacja?

  Bark

  Artroskopowa naprawa pierścienia rotatorów – jak przebiega operacja?

  04.11.2022
  Uszkodzenie pierścienia rotatorów jest bardzo częstą przypadłością stawu barkowego. Do uszkodzenia struktury, która powoduje ból i niestabilność stawu, dochodzi w wyniku urazu lub postępujących zmian zwyrodnieniowych ścięgien i mięśni obręczy barkowej. Problem ten najczęściej dotyka osoby po 40. roku życia, ale również osoby młode i wysportowane. Oba przypadki mogą być wskazaniem do zabiegu...
 • Ból kolana przy chodzeniu

  Kolano

  Ból kolana przy chodzeniu

  29.10.2022
  Bóle stawu kolanowego są częstą dolegliwością wśród chorych. Kolano jest najbardziej skomplikowanym stawem w ludzkim ciele, z dużą ilością struktur wewnątrz i zewnątrz stawowych, dlatego istnieje co najmniej kilka powodów, przez które odczuwamy ból kolana przy chodzeniu.
 • Ból pod kolanem

  Kolano

  Ból pod kolanem

  28.09.2022
  Ból pod kolanem może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Z tą przypadłością mogą mieć do czynienia nie tylko osoby starsze, ale również ludzie młodzi, prowadzący aktywny tryb życia. Ból pod kolanem może świadczyć przede wszystkim o nadmiernym przeciążeniu stawów kolanowych lub problemie ścięgnisto-mięśniowym. W tym wypadku bardzo ważna jest lokalizacja bólu.
 • Ćwiczenia na kolano

  Kolano

  Ćwiczenia na kolano

  13.09.2022
  Zapobieganie kontuzjom to temat skomplikowany, gdzie nie istnieją proste reguły typu „zrobisz A – wystąpi u Ciebie kontuzja; zrobisz B – nie wystąpi”. Przyczyną konkretnej kontuzji może być szereg jednocześnie występujących czynników, których wystąpienie innym razem może jej nie spowodować. Są jednak ćwiczenia na kolano wręcz niezbędne w prewencji urazów stawu kolanowego.