• Woda w kolanie

    Kolano

    Woda w kolanie

    22.07.2024
    Czasem z powodu nagłego urazu, uszkodzenia struktur stawowych i stanu zapalnego dochodzi do nagromadzenia się płynu stawowego. Określamy go jako woda w kolanie. Jak sobie z nią radzić, czy koniecznie trzeba od razu iść do lekarza i jakie są metody leczenia?
  • Zapalenie kaletki podbarkowej

    Bark

    Zapalenie kaletki podbarkowej

    01.07.2024
    Zapalenie kaletki podbarkowej jest bolesnym stanem zapalnym, który dotyka samej kaletki. Jest to częsta dolegliwość, szczególnie u osób wykonujących powtarzające się ruchy ramion nad głową, takich jak sportowcy czy pracownicy fizyczni. Objawia się bólem oraz ograniczoną ruchomością stawu, co może znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie. Wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie są kluczowe dla...
  • Ból kostki bocznej

    Stopa i staw skokowy

    Ból kostki bocznej

    14.06.2024
    Dolegliwości bólowe w obrębie stopy i stawu skokowego są dość częstym problemem występującym u Pacjentów, szczególnie tych aktywnych fizycznie. Ból kostki może być związany z bólem samej kości, bólem tkanek dookoła kości, jak np. ścięgien mięśni strzałkowych, a może też być bólem związanym z uszkodzeniem więzadła np. po skręceniu stawu skokowego.
  • Uszkodzenie nerwu pośrodkowego

    Ręka i nadgarstek

    Uszkodzenie nerwu pośrodkowego

    11.06.2024
    Uszkodzenie nerwu pośrodkowego to stan, w którym nerw pośrodkowy, biegnący od splotu ramiennego aż do ręki, ulega urazowi lub kompresji, prowadząc do zaburzeń funkcji motorycznych i czuciowych. Może objawiać się bólem, mrowieniem, osłabieniem mięśni i utratą czucia w obszarze unerwionym przez ten nerw, szczególnie w dłoni i palcach. Przyczyny uszkodzenia mogą obejmować nie tylko urazy mechaniczne.
  • Ostroga piętowa - ćwiczenia

    Stopa i staw skokowy

    Ostroga piętowa - ćwiczenia

    03.04.2024
    Leczenie ostrogi piętowej zazwyczaj obejmuje podejście zachowawcze, mające na celu zmniejszenie bólu i stanu zapalnego, a także poprawę funkcjonowania stopy. Ważną rolę odgrywa rehabilitacja oraz regularne wykonywanie ćwiczeń na ostrogę piętową.
  • Ćwiczenia na haluksy

    Stopa i staw skokowy

    Ćwiczenia na haluksy

    04.03.2024
    Haluksy mogą stać się przyczyną prawdziwego bólu, powodując nie tylko znaczny dyskomfort, ale także zakłócając codzienne funkcjonowanie. Na szczęście styl naszego życia można modyfikować, wprowadzając również odpowiednie ćwiczenia na haluksy, które pomogą złagodzić objawy i zapobiec konieczności operacji.
  • Ćwiczenia na cieśń nadgarstka

    Ręka i nadgarstek

    Ćwiczenia na cieśń nadgarstka

    27.02.2024
    Rehabilitacja zespołu cieśni nadgarstka jest ważnym elementem leczenia, zarówno zachowawczego, jak i po ewentualnej operacją, mając na celu zmniejszenie objawów, poprawę funkcji dłoni i nadgarstka oraz zapobieganie nawrotom. Proces rehabilitacji może obejmować różne metody i techniki, w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, ale również ważne są ćwiczenia na cieśń nadgarstka.
  • Zwyrodnienie stawu kolanowego

    Kolano

    Zwyrodnienie stawu kolanowego

    04.11.2023
    Zwyrodnienie kolana, nazywane również jako gonartroza, to postępująca choroba stawu kolanowego charakteryzująca się stopniowym uszkodzeniem i utratą chrząstki stawowej. Jest to najczęstsza postać choroby zwyrodnieniowej stawów i jedna z głównych przyczyn niepełnosprawności ludzi starszych.
  • Operacja haluksa – jak przebiega operacja palucha koślawego

    Stopa i staw skokowy

    Operacja haluksa – jak przebiega operacja palucha koślawego

    29.10.2023
    Klinika Rehasport zajmuje się skutecznym leczeniem operacyjnym problemu haluksów - palucha koślawego. Zazwyczaj procedurę tę stosuje się gdy do poradni zgłaszają się Pacjenci z uporczywymi dolegliwościami bólowymi, problemem z doborem obuwia oraz ze względów estetycznych, u których rehabilitacja okazała się niewystarczająca.
  • Rehabilitacja domowa

    Twoje zdrowie

    Rehabilitacja domowa

    23.10.2023
    Profesjonalna opieka rehabilitacyjna jest kluczowym elementem procesu leczenia i szybkiego powrotu do zdrowia. Jednak w różnych sytuacjach losowych dostęp do opieki wykwalifikowanego fizjoterapeuty może być utrudniony. Dlatego klinika Rehasport w swojej ofercie ma specjalną usługę rehabilitacji domowej.
  • Naderwanie mięśnia

    Twoje zdrowie

    Naderwanie mięśnia

    11.09.2023
    Naderwanie mięśnia czy też jego całkowite zerwanie odnosi się do uszkodzenia mięśnia lub przyczepiających się do niego ścięgien. Uraz ten najczęściej dotyczy wyczynowych sportowców, a także amatorów przekraczających swoje możliwości na danym etapie wytrenowania. Naderwanie mięśnia może jednak zdarzyć się nawet podczas wykonywania czynności codziennych lub normalnych zadań w pracy.
  • Zespół pasma biodrowo-piszczelowego - objawy i leczenie ITBS

    Kolano

    Zespół pasma biodrowo-piszczelowego - objawy i leczenie ITBS

    09.08.2023
    Zespół pasma biodrowo-piszczelowego (ang. iliotibial band syndrome – ITBS) jest dość powszechnym przeciążeniem stawu kolanowego, który objawia się bólem podczas biegania oraz tkliwością podczas dotyku bocznej części kolana. Jest uważany za typową kontuzję przeciążeniową, najczęściej dotykającą biegaczy oraz kolarzy, o słabszym przygotowaniu motorycznym i złych nawykach treningowych.
  • Odcinki kręgosłupa – budowa i funkcje kręgosłupa

    Kręgosłup

    Odcinki kręgosłupa – budowa i funkcje kręgosłupa

    27.07.2023
    Kręgosłup to jeden z najważniejszych elementów ciała nie tylko u człowieka. Tworzy stabilną konstrukcję, dając wsparcie dla naszego ciała. Kręgosłup pełni wiele różnych funkcji, pozwala swobodne się poruszać, pomaga w zginaniu i skręcaniu, ma funkcję ochronną dla rdzenia kręgowego, zawieszone są na nim nasze narządy Dlatego utrzymanie kręgosłupa w pełnej sprawności jest niezbędne dla prowadzenia...
  • Zwyrodnienie stawu biodrowego  - przyczyny, objawy i metody leczenia

    Biodro

    Zwyrodnienie stawu biodrowego - przyczyny, objawy i metody leczenia

    25.07.2023
    Zwyrodnienie stawu biodrowego - znane również jako choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego - koksartroza, jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu i ograniczenia ruchu u osób starszych. Choroba ta rozwija się stopniowo i może mieć znaczny wpływ na jakość życia Pacjenta. Niestety coraz częściej zwyrodnienie stawu biodrowego dotyka ludzi młodych i aktywnych fizycznie, co w niektórych przypadkach może...
  • Ból z przodu kolana

    Kolano

    Ból z przodu kolana

    28.05.2023
    Ból z przodu kolana jest jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości przez Pacjentów w gabinecie ortopedycznym. Ból ten może być wywołany przyczynami urazowymi lub występować w przebiegu zmian przeciążeniowych. Sposób leczenia może być określony po wstępnym badaniu i diagnostyce obrazowej.
  • Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy

    Stopa i staw skokowy

    Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy

    28.04.2023
    Rozcięgno podeszwowe to struktura anatomiczna, która rozpościera się od guza kości piętowej i biegnie do palców, pomagając utrzymać prawidłowy kształt stopy i swobodnie chodzić. Zapalenie rozcięgna podeszwowego jest chorobą objawiającą się nagłym i bardzo dokuczliwym bólem w okolicy pięty. Zobacz, jak leczyć rozcięgno podeszwowe.
  • Złamanie rzepki

    Kolano

    Złamanie rzepki

    04.04.2023
    Złamanie rzepki to urazowe uszkodzenie małej kości (trzeszczki), która znajduje się z przodu kolana. Rzepka działająca niczym tarcza ochronna dla stawu kolanowego, jest podatna na złamania, szczególnie w przypadku bezpośredniego upadku na kolano lub uderzenia nim np. o deskę rozdzielczą podczas zderzenia samochodu. Złamanie rzepki to poważny uraz, który może uniemożliwić wyprostowanie kolana, a nawet...
  • Ból biodra przy chodzeniu

    Biodro

    Ból biodra przy chodzeniu

    27.12.2022
    Ból stawu biodrowego podczas chodzenia, czy też poruszania się, może mieć różne przyczyny. U osób młodszych i sportowców, szczególnie jeśli wcześniej był jakiś uraz, może to być przyczyna wewnątrzstawowa np. uszkodzenie obrąbka stawowego, natomiast u osób starszych przyczyną dolegliwości mogą być zmiany zwyrodnieniowe.
  • Ból kolana przy zginaniu

    Kolano

    Ból kolana przy zginaniu

    05.12.2022
    Ból kolana przy zginaniu, niezależnie od wieku, czy stopnia aktywności fizycznej, może mieć wiele przyczyn. Czasem bywa objawem poważnego urazu w obrębie stawu, a czasami może wynikać ze zmian zwyrodnieniowych. Jakie są przyczyny bólu kolan przy zginaniu?
  • Torbiel Bakera - diagnostyka, leczenie i rehabilitacja

    Kolano

    Torbiel Bakera - diagnostyka, leczenie i rehabilitacja

    08.11.2022
    Pod koniec XIX wieku brytyjski ortopeda William Morrant Baker opisał zagadnienie związane z występowaniem przestrzeni wypełnionej płynem stawowym w dole podkolanowym. Od jego nazwiska dziś występuje ono jako torbiel Bakera. Schorzenie to występuje też pod nazwą cystą Bakera oraz jako torbiel dołu podkolanowego. W badaniu wykonywanym przez ortopedę torbiel Bakera jest dość prosta do wykrycia – stanowi...