• Jak się nie dać przeziębieniu?

  Twoje zdrowie

  Jak się nie dać przeziębieniu?

  17.11.2017
  Chcesz zwiększyć swoją odporność? Te produkty musisz włączyć do swojej diety!
 • Nowatorska w Polsce przezustna operacja zmniejszenia żołądka – ważne zadania dietetyka

  Twoje zdrowie

  Nowatorska w Polsce przezustna operacja zmniejszenia żołądka – ważne zadania dietetyka

  31.10.2017
  Po raz pierwszy w Polsce operacja zmniejszenia żołądka została przeprowadzona metodą przezustną, czyli bez otwierania jamy brzusznej. Konsultację dietetyczną i opiekę nad pacjentami w tym zakresie podczas całego procesu sprawuje Anna Maria Borucka, dietetyk z Rehasport.
 • Motywacja w działalności sportowej

  Twoje zdrowie

  Motywacja w działalności sportowej

  07.08.2017
  Tym co ukierunkowuje i steruje aktywnością sportową są niewątpliwie procesy motywacyjne, a więc procesy regulacyjne, które pełnią funkcję swoistego steru, który decyduje o kierunku działań związanych z realizacją celu – wyniku.
 • Rabarbar – naturalne źródło witamin i minerałów

  Twoje zdrowie

  Rabarbar – naturalne źródło witamin i minerałów

  23.06.2017
  Najczęściej w sklepie możemy kupić rabarbar kędzierzawy. Należy do roślin z gatunków rdestowatych a jego częścią jadalną są liście nazywane ogonkami liściowymi.
 • Wielkanoc bez wyrzeczeń? Pięć naszych rad

  Twoje zdrowie

  Wielkanoc bez wyrzeczeń? Pięć naszych rad

  14.04.2017
  Czas świąteczny obfituje zawsze w pyszne potrawy takie jak faszerowane jajka, ciasta, białe kiełbasy czy domowe wędliny. Wiele z nas obawia się tych miłych chwil ze względu na możliwość przybrania na masie ciała. Jak bezpiecznie przejść przez okres świąteczny bez wyrzeczeń i nadbagażu? Oto 5 prostych rad!
 • Strategie żywieniowe przy złamaniach kości

  Twoje zdrowie

  Strategie żywieniowe przy złamaniach kości

  20.01.2017
  Wielu zawodników pamięta przy złamaniu kości o odpowiedniej suplementacji witaminy D oraz wapnia, natomiast nie zdaje sobie sprawy z ogromnej roli jaką pełnią beta karoten, likopen, witamin C oraz cynk.
 • Święta Bożego Narodzenia – jak jeść, aby nie przytyć?

  Twoje zdrowie

  Święta Bożego Narodzenia – jak jeść, aby nie przytyć?

  22.12.2016
  W okresie świątecznym jesteśmy narażeni na przybranie kilku dodatkowych kilogramów. Jak postępować podczas wieczerzy wigilijnej i spotkań z Rodziną i znajomymi żeby jak najwięcej skorzystać ze wspólnego czasu?
 • Bieżnia antygrawitacyjna Alter-G w Rehasport!

  Twoje zdrowie

  Bieżnia antygrawitacyjna Alter-G w Rehasport!

  21.12.2016
  Przeciwdziałająca grawitacji specjalna bieżnia antygrawitacyjna Alter-G, która dzięki unikalnej technologii różnicy ciśnień minimalizuje obciążenia powstałe przy chodzeniu lub bieganiu, jest już do dyspozycji naszych Pacjentów w poznańskiej Rehasport!
 • Stres

  Twoje zdrowie

  Stres

  15.12.2016
  Każdy człowiek ma do czynienia z sytuacjami, w których stawiane przed nim wymagania znajdują się na granicy jego możliwości, a nawet nie są możliwe do spełnienia. Taka nierównowaga wymagań i możliwości jest istotą stresu. Towarzyszą temu emocje, przeważnie niepożądane, często o dużej sile.
 • Warzywa krzyżowe w diecie

  Twoje zdrowie

  Warzywa krzyżowe w diecie

  05.12.2016
  Czy wiesz, że spożywania warzyw krzyżowych z rodzaju Brassica ma działanie antyrakotwórcze? Największe znaczenie mają kapusta biała, czerwona, włoska, pekińska, brokuł, kalafior, rzodkiewka oraz rzepak.
 • Chłodnik – bogactwo wapnia, potasu i witaminy E

  Twoje zdrowie

  Chłodnik – bogactwo wapnia, potasu i witaminy E

  11.07.2016
  Chłodnik to jedna z najbardziej popularnych zup podczas letnich upałów. Stanowi również bazę ulubionych pierwszych dań, ponieważ jest odżywczy, łatwy w przygotowaniu a na dodatek ma atrakcyjny kolor i jest niskokaloryczny. Porcja z połówką awokado ma tylko 250 kcal, a dostarcza aż 20% dziennego zapotrzebowania na wapń i potas u dorosłego człowieka.
 • Aronia – wsparcie w leczeniu ciśnienia tętniczego

  Twoje zdrowie

  Aronia – wsparcie w leczeniu ciśnienia tętniczego

  19.02.2016
  Sok z aronii wspomaga leczenie ciśnienia tętniczego.
 • Burak – warzywo XXI wieku

  Twoje zdrowie

  Burak – warzywo XXI wieku

  11.02.2016
  Biegasz, Pływasz, Trenujesz Kolarstwo? Włącz do swojej codziennej diety buraka!
 • MRI 3T. Rezonans magnetyczny 3T

  Twoje zdrowie

  MRI 3T. Rezonans magnetyczny 3T

  13.04.2014
  Dzięki najnowszej technologii, problemy ze stawami, kośćmi czy kręgosłupem będzie można badać dużo dokładniej i leczyć trafniej niż kiedykolwiek. Na mapie Wielkopolski pojawił się nowy punkt diagnostyczny o niespotykanych do tej pory możliwościach. W ośrodku diagnostycznym Rehasport Clinic w Poznaniu uruchamiany jest nowy aparat do rezonansu magnetycznego (MRI) o najwyższych parametrach stosowanych...