Aktualności

Licencjonowane Ośrodki Rehabilitacyjne Rehasport Clinic – wyjątkowe szkolenia

IMG_5424Licencjonowane Ośrodki Rehabilitacyjne Rehasport Clinic są ogólnopolską siecią tworzoną przez Rehasport Clinic.W 2012 roku rozpoczęliśmy cykl spotkań szkoleniowych, których celem jest ujednolicenie zasad świadczenia usług rehabilitacyjnych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu we wszystkich ośrodkach w Polsce – mówi dr Marek Stawniak, manager Działu Szkoleń w Rehasport Clinic i lekarz specjalizujący się w chirurgii oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Program prezentowany podczas szkoleń jest unikalnym rozwiązaniem edukacyjnym – z jednej strony umożliwia bowiem udział w seminariach rehabilitacyjnych, a z drugiej – dostęp do sali operacyjnej i praktyczne zapoznanie się z zasadami leczenia operacyjnego. – Cyklicznie organizujemy spotkania szkoleniowe, podczas których fizjoterapeuci z terenu całej Polski poznają w sposób teoretyczny i praktyczny protokoły postępowania rehabilitacyjnego stosowane w naszych klinikach – opowiada dr Joanna Wiese, koordynator Działu Szkoleń i Zarządzania Jakością.

Obecnie realizowany jest drugi cykl szkoleniowy, w którym uczestniczą przedstawiciele z około trzydziestu ośrodków z całej Polski. Spotkania te prowadzą lekarze oraz fizjoterapeuci Rehasport Clinic. Ostatnie seminaria, już siódme podczas drugie cyklu szkoleń podstawowych, poświęcone były problemom leczenia chorób nadgarstka i ręki. Fizjoterapeuci z Licencjonowanych Ośrodków Rehabilitacyjnych Rehasport Clinic odbyli je pod hasłem „Ręka – najważniejszy narząd w ewolucji człowieka?”.

Do dziś z programów szkoleniowych skorzystało ponad stu fizjoterapeutów z około 60 polskich ośrodków. – Dajemy wszystkim fizjoterapeutom możliwość bezpłatnego poszerzania swojej wiedzy – tłumaczy dr Marek Stawniak.  Sieć Licencjonowanych Ośrodków Rehabilitacyjnych jest i będzie systematycznie rozwijana.