Aktualności

Wyjątkowy projekt biegaczy Inov-8 team. „Korona Gór Polski na szybkości”

IMG_8194_resizeDuet Kamil Leśniak – Viola Petrovskaya realizuje wyjątkowy projekt „Korona Gór Polski na szybkości”. Rehasport Clinic jest partnerem medycznym tego przedsięwzięcia!

Korona Gór Polski to 28 szczytów polskich pasm górskich – dwoje biegaczy Inov-8 team próbuje je zdobyć biegiem, po szlakach. Od Tarnicy w Bieszczadach, przez Lackową w Bieskidzie Niskim czy Łysicę w Górach Świętokrzyskich, przez najwyższe w tym towarzystwie Rysy – aż po zachodnie skraje Sudetów. Tę Koronę Gór Polski zdobywano już wielokrotnie – rekordy pobijano w łącznym przejściu całego szlaku. Viola i Kamil postanowili zdobywać je pojedynczo – najładniejszymi szlakami, na których jest ziemia, a nie asfalt. Cel – jak najszybsze wbiegnięcie na szczyt i zbiegnięcie. Ta formuła jest mało znana w Polsce, ale popularna na Zachodzie – pod hasłem FKT (Fastest Known Time). Duet Inov-8 team sam wybiera drogi, wyznacza w ten sposób cel następcom, którzy będą chcieli ich pobić. O szczegółach projektu i już zdobytych szczytach można przeczytać więcej na stronie AKCJI.

 

Rehasport Clinic jest partnerem tego przedsięwzięcia, a podczas ostatniej wyprawy biegaczom towarzyszył fizjoterapeuta Bartosz Kiedrowski – z zamiłowania biegacz-amator, a zawodowo pomagający m.in. reprezentantom Polski w sprintach i olimpijczykom. Jeszcze w sierpniu kolejne szczyty do zdobycia – tym razem położone we wschodniej części Beskidów i w Górach Świętokrzyskich.