Aktualności

Zwycięstwa polskich piłkarzy ręcznych – awansowali na Igrzyska Olimpijskie!

reha1Polska wygrała turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich i w sierpniu powalczy o medale w Rio de Janeiro! To wielki sukces naszych reprezentantów, nowego trenera Talanta Dujszebajewa i jego sztabu szkoleniowego, a także nowego lekarza reprezentacji – dra Tomasza Owczarskiego z Rehasport Clinic.

 

Turniej odbywał się od piątku do niedzieli w trójmiejskiej ERGO Arenie. Polacy wygrali w pierwszym spotkaniu z Macedonią 25:20, w drugim z Chile 35:27, a w trzecim z Tunezją 28:24 i zajęli pierwszą pozycję. W Rio de Janeiro zagra także Tunezja. Polacy w losowaniu, które odbędzie się 29 kwietnia, będą razem z mistrzem świata Francją rozstawieni w pierwszym koszyku.

Mecz z Macedonią był nie tylko trenerskim debiutem z Biało-Czerwonymi dla Talanta Dujszebajewa, ale również dla dra Tomasza Owczarskiego z Rehasport Clinic w roli lekarza reprezentacji Polski. Ortopeda miał sporo pracy, w trakcie meczu urazów doznali świetnie spisujący się w drugiej linii Przemysław Krajewski oraz Krzysztof Lijewski. Obaj wzięli jednak udział w dalszej części turnieju. Kolejne spotkania reprezentacja Polski rozegra w czerwcu – dwumecz z Holandią zadecyduje, która z tych drużyn zagra w styczniu przyszłego roku w mistrzostwach świata.

Rehasport Clinic jest oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Fot. Jakub Gucma – Związek Piłki Ręcznej w Polsce.